#189. SIEDEM WIEKÓW ŚMIERCI - DR RICHARD SHEPHERD - Czytaj więcej »
15 listopada 2021

#189. SIEDEM WIEKÓW ŚMIERCI - DR RICHARD SHEPHERD

"Richard Shepherd jest wybitnym brytyjskim patologiem - całe życie spędził blisko zmarłych. Każda przeprowadzona przez niego autopsja to unikalne śledztwo, które pozwala nie tylko odkryć tajemnicę śmierci badanej osoby, ale również poznać, z czym zmagała się i czego doświadczała na różnych etapach życia."
#188. JAK PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ - FRANK TALLIS - Czytaj więcej »
22 lutego 2021

#188. JAK PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ - FRANK TALLIS

Skłonność do zamartwiania się "na zapas" mamy chyba wszyscy. Jest to niezdrowe i destrukcyjne. Wywołuje swego rodzaju sabotaż - nie zrobię tego bo się nie uda, nie pojadę tam, bo może mi się coś stać, nigdy nie będzie dobrze, nic się nie ułoży.. pesymistyczne myśli nachodzą każdego z nas. Do nich dochodzi stres, a czasem nawet wewnętrzny lęk. Sztuką jest się nie martwić. Wiem jakie to trudne, sama niepotrzebnie zamartwiam się rzeczami, które za tydzień są już nieistotne. Walczę z tym, ale łatwo nie jest.
#187. SEKRET MOJEGO MĘŻA - Liane Moriarty - Czytaj więcej »
15 lutego 2021

#187. SEKRET MOJEGO MĘŻA - Liane Moriarty

Sekrety bywają męczące. Najpierw męczą Twoje sumienie, późńiej męczą Twoich bliskich, a na końcu męczą całą rodzinę. Czasem prawda jest tak bolesna, że potrafi na zawsze zmienić życie wielu ludzi. Bywa, że prawdę chcemy zachować do grobowej deski, ale bywa też, że im wcześniej ją wyjawimy, tym lepiej dla otoczenia. Szczerość bywa trudna, jednak wydaje się być najlepszym wyborem w tym pełnym nieszczerości świecie. PRZESZŁOŚĆ NIGDY NIE UMIERA.
#186. ROK PEŁEN INSPIRACJI - REGINA BRETT  - Czytaj więcej »
14 listopada 2020

#186. ROK PEŁEN INSPIRACJI - REGINA BRETT

"Każdy rok ma szansę stać się najwspanialszym rokiem Twojego życia" - te motywujące słowa możemy przeczytać na okładce najnowszego dzieła Reginy Brett, czyli autorki, której książki cieszą się w naszym kraju niesłabnącym uznaniem.
#185. NIC SIĘ NIE DZIEJE - Kathryn Nicolai - Czytaj więcej »
8 listopada 2020

#185. NIC SIĘ NIE DZIEJE - Kathryn Nicolai

W ciężkich czasach przyszło nam żyć. Perspektywy na poprawę nie widać, a świat ogarnia coraz większy strach. Nasze życie zmienia się tak szybko, że aż trudno we wszystko uwierzyć. Nadal pracujemy, jesteśmy zabiegani i zestresowani, ale do tego wszystkiego doszedł jeszcze strach. Nie wiem jak Wy, ale ja coraz chętniej sięgam po różnego rodzaju umilacze - komedie, relaksacyjną muzykę, medytację czy oderwane od rzeczywistości książki.
ADIDAS FALCON, CZYLI BIAŁE DADDY SHOES  - Czytaj więcej »
24 lipca 2020

ADIDAS FALCON, CZYLI BIAŁE DADDY SHOES

Kompletowanie idealnej garderoby wcale nie jest takie łatwe. Postawiałam sobie naprawdę wiele wytycznych, którym chcę sprostać, ale jedną z najważniejszych spraw jest JAKOŚĆ. Bez niej, nawet najładniejsze ciuchy nie są nic warte. Przeorganizowałam półki w szafie, nazbierałam dwa worki ubrań na sprzedaż i zaczynam prawie od zera. I jestem podekscytowana, ponieważ wiem, że wtedy nie tylko mój styl nabierze innego charakteru, ale również moje myślenie o zakupach znacząco się zmieni. Już się zmieniło. Ograniczyłam zakupy odzieżowe do absolutneg…

Instagram