KARL LAGERFELD - WIELKI PROJEKTANT, ARTYSTA, WIZJONER - CZ. 2, TWÓRCZOŚĆ - Czytaj więcej »
16 marca 2019

KARL LAGERFELD - WIELKI PROJEKTANT, ARTYSTA, WIZJONER - CZ. 2, TWÓRCZOŚĆ

W części pierwszej przybliżyłam sylwetkę słynnego projektanta - jeśli jeszcze jej nie przeczytałaś/eś to zapraszam Cię do nadrobienia zaległości  TUTAJ . W tej części skupię się na dorobku artystycznym Karla oraz na tym, w jaki sposób jego działalność wpłynęła i zmieniła nieodwracalnie świat mody.
THE POWER OF RED - CZYLI KOLOR, KTÓRY DODAJE MI PEWNOŚCI SIEBIE  - Czytaj więcej »
12 marca 2019

THE POWER OF RED - CZYLI KOLOR, KTÓRY DODAJE MI PEWNOŚCI SIEBIE

Czerwień, to jedna z addytywnych barw podstawowych. Najgorętsza ze wszystkich barw, która od wieków uznawana jest za kolor życia, młodości, namiętności, zdrowia i miłości. Jedni ją kochają, drudzy nienawidzą. Natomiast dla mnie, kolor ten jest oznaką pewności siebie. Nie noszę go codziennie, jednak raz na jakiś czas mam ochotę na czerwone usta, lub jedwabną sukienkę, którą tak naprawdę mogę nosić cały rok, niezależnie od pogody.
KARL LAGERFELD - WIELKI PROJEKTANT, ARTYSTA, WIZJONER - CZ.1, GENIUSZ - Czytaj więcej »
19 lutego 2019

KARL LAGERFELD - WIELKI PROJEKTANT, ARTYSTA, WIZJONER - CZ.1, GENIUSZ

"Moja autobiografia? Nie muszę jej pisać. Żyję nią." Karl Lagerfeld jest jedną z najbardziej tajemniczych osób ze świata mody. Nie została napisana jego żadna oficjalna biografia, a projektant sam o swoim życiu wypowiada się dość oszczędnie. Powstały o nim dwa dokumenty "Lagerfeld Confidential." oraz "Karl Lagerfeld sketches of his life.", które ukazują go tak, jak on chce. Filmy opowiadają o kulisach jego pracy i ukazują wizerunek medialny.
TORT PIERNIKOWY, KTÓRYM ZACHWYCISZ SWOICH BLISKICH - Czytaj więcej »
6 grudnia 2018

TORT PIERNIKOWY, KTÓRYM ZACHWYCISZ SWOICH BLISKICH

Pieczenie to chyba moja najbardziej ulubiona czynność wykonywana w kuchni. Kocham ten efekt końcowy, który można wyczarować przygotowując słodkie wypieki. Przed świętami staram się spędzać nad tą czynnością jak najwięcej czasu. Kocham zapach piernika, cynamonu i pomarańczy. Czuję się jak dziecko w piaskownicy, które próbuje wyczarować z piasku babkę czy nawet zamek. Uwielbiam możliwości jakie daje pieczenie. Można wykonać prawdziwe dzieło sztuki, a ogranicza nas naprawdę tylko wyobraźnia.
#179. ATLAS SZCZĘŚCIA - Helen Russell - Czytaj więcej »
26 listopada 2018

#179. ATLAS SZCZĘŚCIA - Helen Russell

Hygge, ikigai, dolce far niente, petta reddast - to tylko jedne z bardzo wielu określeń (i sposobów) na szczęśliwe życie. Co kraj to obyczaj. Jednak każdy kraj ma również swój sposób na szczęście. Np. we Włoszech przyjęto zasadę słodkiego leniuchowania w porze, w której u nas teoretycznie ruch po restauracjach i sklepach zawsze jest największy.
#178. KOSMICZNE ZACHWYTY - Neil deGrasse Tyson - Czytaj więcej »
20 listopada 2018

#178. KOSMICZNE ZACHWYTY - Neil deGrasse Tyson

Bardzo lubię książki o kosmosie. Nie wiem dlaczego, ale lubię czytać o matematyce, biologii i astronomii. Do książki "Kosmiczne zachwyty" przekonał mnie autor. Jego osobowość jest bardzo przyciągająca. Neil de Grasse Tyson opowiada o kosmosie na swój indywidualny sposób. Wystarczy obejrzeć serial dokumentalny "Kosmos", który dostępny jest na Netflixie by wiedzieć, że Neil to świetny gość!

Instagram