14 listopada 2020

#186. ROK PEŁEN INSPIRACJI - REGINA BRETT

"Każdy rok ma szansę stać się najwspanialszym rokiem Twojego życia" - te motywujące słowa możemy przeczytać na okładce najnowszego dzieła Reginy Brett, czyli autorki, której książki cieszą się w naszym kraju niesłabnącym uznaniem.

Czym zaskakuje "Rok pełen inspiracji"? Przede wszystkim formą, ponieważ jest to starannie opracowany terminarz, notatnik i kalendarz na dowolny rok w jednym. Osobiście jestem maniaczką planowania wszytskiego, więc do mnie taka forma bardzo przemawia. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest to dziennik, który możemy zacząć zapisywać od momentu, w którym do nas dotrze. Nie ma tam żadnych dat. Są rozpisane tylko dni tygodnia. Jest to na tyle uniwersalne, że nie musimy czekać na rozpoczęcie roku lub możemy zacząć zapisywać go dopiero za dwa lata, lub po prostu wtedy, gdy będziemy na to gotowi. Możemy planować tydzień i są miejsca na notatki. 

Mnóstwo w nim pełnych nadziei i motywujących cytatów, w stylu Reginy, która pomaga swoimi słowami na znalezienie odpowiedniego balansu w życiu. Ja wykorzystuję dziennik do zapisywania nie planów, a przemyśleń. Cytaty w nim zawarte mnie inspirują do chwycenia za długopis i stworzenia własnej historii.

W kalendarzu Brett zamieściła 52 inspirujące teksty, a pod nimi pytania, na które czasami nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć. Moim zdaniem, pytania pozwalają na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad właśnym życiem. Spojrzeć w głąb siebie i z innej perspektywy na własny świat. 

Z uwagi na fakt, że od początku tego roku staram się wprowadzić minimalizm na wszystkich płaszczyznach w swoim życiu, szczególnie spodobał mi się tekst pt. "Prostota". 

"Postaw na prostotę w życiu. Nadmiar przedmiotów bywa przytłaczający. Ja już pozbyłam się niepotrzebnych rzeczy z szafi szafek, ale w gabinecie wciąż zdarza mi się tonąć w dokumentach i projketach. Uczę się, że większość z nich powinna trafić do kosza na śmieci. Masz prawo pożegnać się z tym, co już Ci nie służy. I nie poprzestawaj na nienoszonych unraniach i butach. Może pora oddać na cele dobroczynne odziedziczoną po babci zastawę, króta nigdy Ci się nie podobała, albo zerwać ze stresującymi tradycjami świątecznymi? Mniej znaczy więcej - więcej czasu i miejsca dla ludzi i rzeczy, które dodają Ci energii, zamiast Cię męczyć." 

I przykładowe zadania/pytania do zrealizowania związane z tematem minimalizmu: 

  1. Dlaczego trzymam tak wiele rzeczy, które nie dają mi radości?
  2. W tym tygodniu pozbędę się siedmiu przedmiotów, które nie są pożyteczne, piękne ani nie przynoszą radości. 
  3. Moje życie nabiera blasku, kiedy ograniczam się do podstaw. 

Każdy tydzień jest tematyczny i ma swój temat przewodni. Uważam, że to świetna idea, zwłaszcza dla takich osób jak ja, które potrzebują stałej motywacji do działania. "Rok pełen inspiracji" oczywiście nie jest pozycją obowiązkową w każdej biblioteczce, ale uważam, że warto zwrócić na niego uwagę. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a to super pomysł na prezent - dla siebie, bądź najbliższych. Świetna, miedziano-złota kolorystyka prezentuje się bardzo elegancko. Jedynym minusem jest bardzo brudząca się okładka - widać każde dotknięcie palca. 

Dla mnie jest formą insipracji, motywacji, refleksji i dziennikiem, w którym zapisuję swoje przemyślenia. Nie za duży rozmiar pozwala na swobodne noszenie w torebce, bez dźwigania zbędnych kilogramów. Możesz w każdym miejscu podarować sobie piękne chwile, które zbudują nowy, cudowny rok Twojego życia.  

I ZAWSZE pamietaj, że: 

"Masz tylko ten moment, tu i teraz. Nie przegap go. Rozkoszuj się nim. Wszechświat wręczył Ci ten szczególny dzień w prezencie. Rozpakuj go." 

Moja ocena: 4/5
Tytuł: Rok Pełen Inspiracji 
Tytuł oryginalny:  Rok Pełen Inspiracji
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 256
Data wydania: 12.11.2020
Cena katalogowa: 39,99 zł

{Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem INSIGNIS}
więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram