24 lipca 2020

ADIDAS FALCON, CZYLI BIAŁE DADDY SHOES


Kompletowanie idealnej garderoby wcale nie jest takie łatwe. Postawiałam sobie naprawdę wiele wytycznych, którym chcę sprostać, ale jedną z najważniejszych spraw jest JAKOŚĆ. Bez niej, nawet najładniejsze ciuchy nie są nic warte. Przeorganizowałam półki w szafie, nazbierałam dwa worki ubrań na sprzedaż i zaczynam prawie od zera. I jestem podekscytowana, ponieważ wiem, że wtedy nie tylko mój styl nabierze innego charakteru, ale również moje myślenie o zakupach znacząco się zmieni. Już się zmieniło. Ograniczyłam zakupy odzieżowe do absolutnego minimum, i zauważyłam też, że nie tylko w tej sferze zwracam uwagę na jakość.

Na początek pod lupę wzięłam obuwie. To dobra baza, ale dla mnie jednocześnie najłatwiejszy temat. Obuwie od zawsze staram się kupować dobrej jakości. Moje stopy nie znoszą sztuczności. Wyjątkiem są buty sportowe, które w dużej mierze mają tylko skórzane dodatki, ale nadrabiają wygodą.

Uwielbiam nosić białe buty. Szczególnie latem. Przyciągają uwagę, wyglądają jednocześnie prosto i elegancko i pasują dosłownie do wszystkiego. Świetnie wyglądają z lekką sukienką, szortami czy długimi dżinsami. Najczęściej dobieram do nich klasyczny, biały lub czarny t-shirt, dżinsy i czapkę z daszkiem. Lubię też czasem poszaleć, zestawiając z nimi np. czarny garnitur bądź spódnicę maxi.

Trend noszenia białych, sportowych butów zawdzięczamy Robertowi Haillet’owi, tenisiście, który w 1965 roku zapoczątkował taki styl na korcie tenisowym. Haillet był również pierwszym tenisistą, który stworzył parę swoich białych butów we współpracy z firmą Adidas. W tamtym czasie, było to wielkie wydarzenie. Para skórzanych, idealnie białych butów, które chcieli mieć wszyscy.
Model, który szczególnie lubię to Adidas Falcon. Marka Adidas stworzyła je na podobieństwo butów z lat 90-tych. W nowej odsłonie, zostały wprowadzone do sprzedaży po raz pierwszy w 2018 roku. Swoją sławę zawdzięczają głównie Kylie Jenner, która została twarzą tego modelu butów. Nie da się ukryć, że mają świetny, retro design, w stylu popularnych teraz „daddy shoes”. Wyglądają bardziej elegancko w porównaniu z innymi retro modelami jak np. YUNG-1.

Mniej znaczy więcej, dlatego wybrałam model Falcon w jednolitym, białym kolorze. Idealne na lato, nie tylko do biegania, ale także do spacerów. Buty funkcjonalne, klasyczne i retro. Uwielbiam takie połączenia. Markę Adidas bardzo lubię. Uważam, że mają dobrej jakości obuwie sportowe. Model SUPERSTAR mam już 5 rok z rzędu i odpowiednio pielęgnowany, nadal prezentuje się dobrze. Białe, dobrej jakości obuwie sportowe to mój must have w kapsułowej garderobie. Model Falcon mimo swojego retro wyglądu, moim zdaniem, jest nie tylko ponadczasowy, ale także i uniwersalny. Retro klimat to jego największa zaleta.

ADIDAS FALCON HOT OR NOT? :)
więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram