7 maja 2018

#168. WYKLUCIE - Ezekiel Boone

Moja ocena: 4/5
Tytuł: Wyklucie
Tytuł oryginalny: The Hatching
Autor: Ezekiel Boone
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 344
Data wydania: 09.05.2018
Cena katalogowa: 34,99 zł

Thrillery nigdy nie były moją mocną stroną, ale to tylko dlatego, że bardzo się ich boję. Nigdy nie oglądam tego typu filmów sama, jednak jeśli chodzi o książki to raz na jakiś czas dam radę takową przeczytać. Staram się wybierać te najlepsze. Nie zawsze wychodzi, jednak w tym przypadku się nie pomyliłam. "Wyklucie" okazało się być fajną, przerażającą i dość zawiłą historią. 

Na początku zaznaczę, że jeśli ktoś z Was ma arachnofobię, to z pewnością nie zdoła do końca przeczytać tej książki. Ja także boję się pająków, jednak nie jest to aż tak przytłaczające, bym nie mogła na nie patrzeć. Nie dotknę, odejdę dalej, ale popatrzę. Wiem, że ludzie z arachnofobią nawet na samą myśl bliskiego spotkania z pająkiem wpadają w panikę. Ja do tych osób nie należę, dlatego dotrwanie do końca powieści nie było dla mnie męczące.


Na całym świecie zdarzają się dziwnie, niewyjaśnione rzeczy. Ludzie powoli zaczynają je zauważać. Okazuje się jednak, że jest już na to za późno, a świat ogarnia tysiące złośliwych, mięsożernych pająków, które sieją chaos w Chinach, Indiach, Kalifornii, a nawet w Szkocji. Czarne, żywiące się ciałem, rojące się pająki. Ich jajeczka leżały uśpione przez tysiące lat pod ziemią na całej planecie, czekając na odpowiednie warunki. Te warunki zostały spełnione, więc pająki mogły spokojnie się wykluć. Bohaterowie żyjący w poszczególnych krajach (naukowcy, politycy, wojskowi) robią wszystko co w ich mocy, aby przetrwać tę masakrę pajęczaków.. ale czy im się uda? Czy dadzą radę wyrwać się z tej sieci nim pająki zabiją każdą istotę ludzką?


Książka obsadzona jest dość dużą ilością bohaterów, przez co czyta się ją bardzo szybko, a przez natłok wydarzeń ma się wrażenie jakby oglądało się film pełen akcji. Niektóre rozdziały napisane są z różnych perspektyw, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie dobrego scenariusza filmowego. Boone jest mistrzem inteligentnego i ekscytującego rozwoju fabuły. Niczym pajęcza sieć jest w stanie rozpocząć wiele wątków i idealnie wcisnąć je w klaustrofobiczną i przerażającą historię, która mrozi krew w żyłach. Już dawno nie czytałam książki, z tak genialnie zbudowanym napięciem. 

Trudno mi cokolwiek więcej napisać, bez znaczących spoilerów. Wyobraźcie sobie tylko gigantyczne ilości pająków. Co więcej - pająków, które potrafią myśleć. O nas oraz o tym by opanować świat.


Z tego co zdążyłam się zorientować, "Wyklucie" to pierwsza część trylogii. Nie myślałam, że to powiem, ale nie mogę się doczekać już kolejnych części. Myślałam, że książki o pająkach nie są dla mnie, jednak fabuła jest na tyle interesująca, że mam chęć poznać dalsze przygody gatunku ludzkiego przeciwko tym owłosionym stworzeniom. 

Podsumowując, jeśli jesteście miłośnikami thrillerów, to ta książka powinna się Wam spodobać. Dla mnie jako swoistego nowicjusza gatunku, książka była bardzo dobra. Fabuła choć wymyślona, została przedstawiona w sposób bardzo realistyczny. Jest to genialny materiał na film. Szczerze powiem, że będę bardzo zdziwiona, jeśli taki film nie powstanie. Myślę, że to kwestia czasu. 

A Wy lubicie thrillery? Jakie są Wasze ulubione? 
Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:
*Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa INSIGNIS
więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram