12 maja 2017

#102. ZIEMIA KŁAMSTW - Anne B. Ragde

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Ziemia kłamstw
Tytuł oryginalny: Berlinerpoplene
Autor: Anne B. Ragde
Wydawnictwo: Smak Słowa
Liczba stron: 312
Data wydania: 08.05.2017
Cena katalogowa: 29,90 zł

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu, jednak do tej pory nie wiedziałam co o niej napisać. Książka szorstka, surowa, trochę depresyjna, bolesna i trudna ale jednocześnie wciągająca, fascynująca i hipnotyzująca. Tak, to chyba najbardziej trafne słowa aby ją opisać. 

Poznajemy rodzinę Neshov, która jest dosyć skomplikowana. Mogłoby się nawet rzecz, że to normalne, ponieważ każda rodzina jest na swój sposób skomplikowana, jednak takiej jak ta nigdzie nie znajdziecie. Anna Neshov, matka i  żona tydzień przed świętami Bożego Narodzenia nagle dostaje wylewu i trafia do szpitala w ciężkim stanie. To wydarzenie sprawia, że trzej bracia po latach rozłąki muszą stawić czoła ponownemu spotkaniu ze sobą. Nie jest to łatwe, ponieważ los przed laty nieźle ich poróżnił. Teraz bracia muszą stawić czoła nie tylko chorobie matki, ale także sobie. Jak to wszystko się rozwinie? Czy bracia się pogodzą na łożu śmierci własnej matki? Musicie przeczytać już sami.


Po książkę sięgnęłam ze względu na opis z tyłu, który niezwykle minie zaintrygował, oraz ze względu na wszechobecne pozytywne opinie. Chciałam na własnej skórze sprawdzić czy będzie efekt WOW. I zdecydowanie był! Absolutnie nie jest to książka, w której wszystko jest nudne, a akcja ciągnie się bez końca. "Ziemia kłamstw" to niezwykle ciekawa, poruszająca i mroźna opowieść. Jest to pierwsza część rodzinnej sagi, która odkrywa tylko rąbka tajemnicy. Samo zakończenie książki jest bardzo niespodziewane i szokujące. Jest dokładnie tak samo jak z dobrym serialem. Kończy się sezon w takim momencie, że nie możesz się doczekać co będzie dalej, ale dalszą historię poznasz dopiero za pół roku. Na szczęście w tym przypadku nie musimy tyle czekać. :) 

Czytając książkę, towarzyszyły mi niezwykłe emocje.  Żal, strach, zaciekawienie, chłód, złość.. Spotkanie trzech skłóconych braci na łożu śmierci własnej matki budzi we mnie współczucie, ale jednocześnie fascynację. Stare, niezabliźnione rany to dla rodziny Neshov to codzienność. "Ziemia kłamstw" daje nam poznać rodzinę, w której nic nie jest proste, a historie członków rodziny są poruszające. 

Podsumowując, książka jest bardzo dobrze napisana i niesamowicie mnie wciągnęła. Bardzo dobrze się ją czyta. Każdy powinien o niej usłyszeć. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po następny tom. 

Czytaliście? Macie zamiar? :)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:

Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram