28 lutego 2017

#42. JUŻ MNIE NIE OSZUKASZ - Harlan Coben


Moja ocena: 4,5/5!
Tytuł: Już mnie nie oszukasz
Tytuł oryginalny: Fool me once
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416
Data wydania: 15.02.2017
Cena katalogowa: 34,90 zł.

Aż wstyd się przyznać ale to moje pierwsze spotkanie z Harlanem Cobenem.. Ale zdecydowanie nie ostatnie! :) 

Śmierć nie jest dla Mayi czymś niezwykłym. Jest przez nią wręcz otoczona. Podczas wojny jako oficer służb specjalnych zmuszona była pożegnać wielu swoich towarzyszy oraz inne ofiary wojny. Jakby tego było mało, po powrocie z Iraku, straciła swoją starszą siostrę oraz męża, którego zamordowali zamaskowani napastnicy w parku, a Maya musiała na to wszystko patrzeć. Kobieta aktualnie uczy kobiety pilotażu, doskonale strzela i ma córkę Lily. Jej mąż pochodził z bogatej i wpływowej rodziny. 

 Rozpoczęło się śledztwo w sprawie śmierci Joego, a Maya zostaje jedną z podejrzanych. Staje się to dla niej trudną sytuacją, ponieważ kobieta pogrążona w żałobie zmaga się ze stratą najbliższych dla niej osób oraz stresem związanym z wydarzeniami z misji. Jej psychika jest bardzo zaburzona. Pewnego dnia Maya na nagraniu z ukrytej kamery widzi swoją córkę oraz zmarłego męża. Kobieta jest w szoku i nie wie czy to jej zaburzona psychika płata jej figle czy jest oszukiwana. Postanawia sama poprowadzić prywatne śledztwo, które prowadzi ją w daleką przeszłość. To czego dowie się kobieta jest zaskakujące i niespodziewane, a finał historii tak mocno szokuje, że długo o nim nie zapomnę. Dawno nie czytałam już tak nieprzewidywalnego zakończenia. 


Autor bardzo umiejętnie buduje zaskakującą nas akcję, od samego początku. Czytelnik jest w poczuciu dezorientacji i niedowierzania. Fajne jest też to, że Harlan utrzymuje szybkie tempo akcji aż do samego końca. Od czasu do czasu podrzuca nam tropy, które kierują nasze myśli zupełnie w inną stronę. Powieść ma też swój specyficzny klimat. Długo zastanawiamy się, którą postać możemy obdarzyć pełnym zaufaniem oraz po czyjej stronie stanąć.. Granica między wrogiem, a przyjacielem jest bardzo cienka.  

"Już mnie nie oszukasz" to genialnie wykreowany thriller, pełen intryg i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Im dłużej czytamy, tym bardziej oddalamy się od rozwiązania zagadki. Autor świetnie, a wręcz genialnie odsuwa nas od zakończenia, które jest bardzo prawdziwe i SERIO, niesamowicie zaskakujące. Bohaterowie są świetnie opisani, nie są wyidealizowani, są ludźmi z krwi i kości, z pewnymi problemami jak każdy z nas. Opisana tu historia jest oryginalna i nic tutaj nie jest oczywiste. 

Szczerze i z całego serca polecam tę książkę wszystkim miłośnikom thrillerów! Obiecuję Wam, że się nie zawiedziecie. "Już mnie nie oszukasz" jest naprawdę genialną i świetną książką, która na pewno zaskoczy Was nie raz. 

Lubicie książki Cobena? Jaką jeszcze polecacie? :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

1 komentarz

  1. Nie jesteś sama. Ja nic nie czytałam jeszcze tego autora, ale planuje przy następnym wyjściu do biblioteki to zmienić. ;)
    Buziaki. :**

    OdpowiedzUsuń

Instagram