20 lutego 2017

#36. WOJNA WINSTONA - Michael Dobbs

Moja ocena: 5/5!
Tytuł: Woja Winstona
Tytuł oryginalny: Winston's War
Autor: Michael Dobbs
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 560
Data wydania: 02.02.2017
Cena katalogowa: 49,99 zł.

Michael Dobbs, znakomity autor political fiction, po niesamowitej historii "Hause of Cards" powraca z nową historią. W "Hause of Cards" uparty Frank dąży po trupach do celu, do zepchnięcia z tronu króla (nie mylić z serialem). W najnowszej powieści Michael Dobbs opisuje historię Churchilla, który podczas II Wojny Światowej będzie walczył o coś więcej... 

Winston Churchill - człowiek legenda. Brytyjski premier, przez jednych określany jako mąż stanu, postać wybitna, bohater, mówca, strateg, a przez drugich jako tchórz i zdrajca. Niemniej jednak jakkolwiek by go nazwać, jest to postać bardzo intrygująca, ciekawa, fascynująca i barwna. Im bardziej zagłębiamy się w życiorys Churchilla tym więcej rodzi się pytań. Nic więc dziwnego, że Michael Dobbs w swojej najnowszej książce postanowił uczynić najsłynniejszego brytyjskiego premiera głównym bohaterem.  

1 października 1938r., Londyn. Hitler wkracza do Czechosłowacji, a ówczesny brytyjski premier Chamberlain bagatelizuje to wydarzenie, myśląc, że Czechosłowacja powstrzyma dalsze ambicje i plany Adolfa Hitlera. Winston Churchill, który nie ma jeszcze żadnej władzy, ma zupełnie inne zdanie na ów sytuację. Nie wierzy w żadne kompromisy. Za namową przyjaciół postanawia zrobić wszystko aby usunąć obecnego premiera ze stołka i nie pozwolić Wielkiej Brytanii na poniesienie klęski. Te ambitne plany rozpoczynają misterną i bezlitosną grę o władzę, w której udział wezmą najważniejsi politycy Anglii. Winston gra nieczysto i to on rozdaje karty... Obaj mężczyźni są w stanie zrobić wszystko dla osiągnięcia swojego celu. Kto zwycięży? Kto zostanie premierem i powie ostatnie słowo na wojennej arenie? 

Książka wpisuje się na pogranicze sensacji, thrillera i opowieści historycznej. Historia oparta na realnych wydarzeniach z najnowszych dziejów świata wzbogacona barwnymi i fikcyjnymi wątkami, które dodają jej polotu i atrakcyjności. Wielka polityka, misterne intrygi, walka wybitnych umysłów i przebiegłych charakterów. Genialna narracja, świetna akcja i doskonałe opisy. 

Moim zdaniem to najlepsza książka Michael'a Dobbs'a. Ba, to najlepsza książka w kategorii political fiction jaką miałam okazję czytać. Jest nawet lepsza od "Hause of Cards", ponieważ tutaj bardziej przemawia do mnie cena walki oraz czasy, w jakich rozgrywa się akcja. Dobrze wiecie, że uwielbiam książki historyczne. Napięcie gwarantowane! 

Szczerze i z całego serca polecam Wam "Wojnę Winstona". Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Polityka, wielcy gracze, wielka stawka i mocne intrygi, których rozwój zaskoczy niejednego z Was. GENIALNA pozycja, którą musicie przeczytać, zwłaszcza jeśli lubicie serię "Hause of Cards"! Już nie mogę doczekać się kontynuacji :) 

Ksiązki Dobbs'a kupuję w ciemno. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

1 komentarz

  1. U mnie "Wojna Winstona" zaczęta, ale wstyd się przyznać nie skończona jeszcze :( chyba nie moje klimaty :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram