5 czerwca 2018

#173. O ROŚLINACH - Łukasz Marcinkowski, Radosław Berent

Moja ocena: 4,5/5
Tytuł: O roślinach
Tytuł oryginalny: O roślinach
Autor: Łukasz Marcinkowski, Radosław Berent
Wydawnictwo: Full Meal
Liczba stron: 208
Data wydania: 14.11.2017
Cena katalogowa: 79,00 zł

Rośliny kocham od zawsze. Pod każdą postacią - czy to warzywa na ogródku, czy pięknie pachnące kwiaty cięte, czy kwiaty doniczkowe. Uwielbiam wszystko, najlepiej w swoim domu. Niestety nie znam się za specjalnie na uprawie i hodowli więc cieszę się, że powstają takie książki jak ta.

"O roślinach" to kolejny album wyjątkowego duetu florystów Kwiaty&Miut - Łukasza Marcinkowskiego i Radosława Berenta. Ich pierwszy album "O kwiatach" został bardzo szybko wykupiony, więc pozycję ciężko w tej chwili dostać jednak nie jest to oczywiście nie możliwe. Ale warto się postarać, ponieważ zarówno ta jak i nowa propozycja są genialne.


W książce znajdziemy opis około 50 gatunków kwiatów doniczkowych. Autorzy jasno i przystępnie opisują każdą roślinę. Przybliżają nam jak się nimi opiekować, nawozić, podlewać, a także jakie miejsce będzie dla danej rośliny najlepsze. Bardzo podoba mi się fakt, że do opisu każdej z 50 gatunków roślin dołączone jest zdjęcie. To bardzo ułatwia sprawę. Możemy poszerzyć swoją wiedzę lub przypomnieć jak wygląda dana roślina. Prócz tego, znajdziemy także mapę polskich oranżerii, a także praktyczne wiadomości na temat wpływu konkretnego gatunku na nasze samopoczucie czy zdrowie. Jeśli zaś mamy ochotę zmienić swoje wnętrze w prawdziwą, roślinną dżunglę, znajdziemy także praktyczne informacje jak przygotować las w słoiku czy kokademę.


Album wydany jest na najwyższym poziomie. Piękny wysokiej jakości papier, genialne zdjęcia autorstwa Radosława Berenta, nowoczesny design oraz dobrze przemyślana okładka. To wszystko tworzy piękną, niepowtarzalną całość. Można nacieszyć nie tylko umysł, ale i oczy. 

Książka zachwyci nie tylko początkujących miłośników zieleni. Myślę, że bardziej doświadczony hodowca roślin także znajdzie coś dla siebie. Wiele jest tutaj ciekawych propozycji "zrób to sam" oraz rad dotyczących pielęgnacji i hodowli roślin. Serdecznie polecam książkę osobom, które chcą mieć piękną i wartościową publikację na temat roślin u siebie w domu.


A jak to jest u Was? Lubicie rośliny doniczkowe czy wolicie kwiaty cięte? 

Książkę możecie kupić np. TUTAJ

*Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości księgarni:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:


więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram