20 lutego 2018

#162. WYSMAKOWANE - Magdalena Rajchelt, Karolina Kosowicz


Moja ocena: 4/5
Tytuł: Wysmakowane
Tytuł oryginalny: Wysmakowane
Autor: Magdalena Rajchelt, Karolina Kosowicz
Wydawnictwo: Burda
Liczba stron: 200
Data wydania: 14.09.2016
Cena katalogowa: 59,90 zł

Magdalena i Karolina to dziewczyny z bloga kaszamanna.com, którego uwielbiam nie pamiętam już od kiedy. Ile razy zainspirowałam się, czy po prostu odtworzyłam ich przepis we własnym zaciszu - nie zliczę.. :) Dlatego prędzej czy później musiałam nabyć tę książkę. Podoba mi się bardzo estetyka dziewczyn. Zdjęcia się po prostu przecudowne. Na najwyższym poziomie. A jak jest z treścią? 

Książka podzielona jest na dwie części. Część na słodko i część na słono. Czy ten podział mi odpowiada? Jak najbardziej. Bardzo upraszcza to szukanie danych potraw. Dziewczyny też nie narzucają nam przepisów na konkretne pory dnia, dlatego sami możemy zadecydować co zjeść na śniadanie, obiad czy kolację, bez żadnej sugestii. Osobiście, bardzo mi się to podoba. Już na tym etapie możemy wykazać się kreatywnością, a to dopiero początek! 


Dziewczyny zadbały także o to, byśmy nie musieli zastanawiać się czy podany przepis jest łatwy lub odpowiedni dla wegetarian. Każdy z nich opatrzony jest fajnymi oznaczeniami: superłatwe, bardzo łatwe, łatwe, wegetariańskie i lekkie. Fakt, że nie ma tu oznaczeń - średni, trudny - napawa wielkim optymizmem. Autorki pokazały, że z tej książki korzystać może dosłownie każdy. Nie ma tu przepisu, którego nie będziecie w stanie wykonać od początku do końca sami. 

Magda i Karolina postawiły w książce przede wszystkim na prostotę. Potrawy wykonane są z bardzo pospolitych i ogólnodostępnych składników. Jak przekonują autorki - nie sztuką jest biegać za jednym składnikiem przez pół miasta. Tak więc oszczędzają nie tylko nasz czas, ale i pieniądze. Dania wykonane są ze składników prostych, lecz nie oznacza to, że są banalne. Wręcz przeciwnie - niektóre z zaproponowanych dań, śmiało można byłoby zaserwować w jakiejś ekskluzywnej restauracji. 


Wielkim plusem jest fakt, iż przygotowując prawie każdy z podanych przepisów, spędzicie w kuchni maksymalnie 40 min. A nie pół dnia, jak to czasem bywa przy innych propozycjach. Ta książka jest bardzo 'życiowa'. Autorki wiedzą, że żyjemy w takich czasach, gdzie tempo życia jest coraz szybsze, a my mamy coraz mniej zarówno chęci jak i czasu na gotowanie. Dlatego takie książki są dla mnie na wagę złota, ponieważ pomagają mi w przygotowywaniu pysznych posiłków dla całej rodziny czy do pracy, przy najmniejszym nakładzie pracy. 

Jakby tego było mało - te zdjęcia! Nie mogę o nich nie wspomnieć. Wiedziałam, że książka autorstwa takich utalentowanych bestii będzie piękna, ale nie wiedziałam, że aż tak. Kartkując kolejno książkę, mam ochotę zjeść ją tu i teraz. :) Jem oczami, przez co po przeglądnięciu od razu robię się głodna i jestem w maksymalnym stopniu zainspirowana do stworzenia czegoś własnego.


Bardzo dobra robota dziewczyny. Wielkie brawa za tę pozycję. Polecam wszystkim zapracowanym głodomorom!

Książkę kupicie np. TUTAJ.

*Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości księgarni:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:


więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram