4 grudnia 2017

#152. PIĘKNA GRA. PIŁKA NOŻNA W OBRAZKACH - John Andrews, Daniel Nyari


Moja ocena: 4/5
Tytuł: Piękna gra. Piłka nożna w obrazkach
Tytuł oryginalny: The Beautiful Game: The Infographic Book of Football
Autor: John Andrews, Daniel Nyari
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 192
Data wydania: 22.11.2017
Cena katalogowa: 59,90 zł

Czas świąteczny to wyjątkowy czas, w którym szukamy idealnych prezentów dla bliskich. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam problem z prezentem dla najbliższych mi mężczyzn (czyt. tato, chłopak). Jeśli tak jak ja, nigdy nie wiecie co kupić facetowi, to mam dla Was dzisiaj bardzo fajną książkę pt."Piękna gra. Piłka nożna w obrazkach". Idealna dla fanów piłki nożnej i grafiki.

Jak wszyscy wiemy, napisanie dobrej książki sportowej to nie lada wyczyn. Większość takich książek skupia się przede wszystkim na tekście, a zdjęć czy różnych obrazków jest bardzo mało. Co ma swoje plusy i minusy. Wydawnictwo SQN wydało właśnie książkę, dzięki której nawet najmłodsi fani football'u nauczą się jego historii. Bo książka jest swojego rodzaju ilustrowaną encyklopedią piłki nożnej. Znajduje się tu wiele faktów, nowinek i interesujących wiadomości. Po przeczytaniu, można nieźle zabłysnąć wśród znajomych. Lektura też jest bardzo fajna dla pań, których mężczyźni bardzo mono interesują się tym sportem. By zrobić wrażenie, po przeczytaniu, każda kobieta na pewno zagnie niejednego mężczyznę swoją wiedzą.


Dzięki lekturze dowiedziałam się np. kto jest najszybszym współcześnie żyjącym piłkarzem oraz jaki był najwyższy wynik w historii profesjonalnego football'u. Jak powinno wyglądać idealne boisko, jakie dziwactwa wyprawiają najlepsi piłkarze, chcąc wygrać mecz za wszelką cenę, który bramkarz przepuścił najwięcej goli w historii, jak wyglądała pierwsza piłka do nogi, ile zarobiły dla telewizji najsłynniejsze mecze, jak wyglądałaby jedenastka złożona z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej oraz koszulki którego piłkarza sprzedawane są najczęściej. To tylko kropla w morzu ciekawostek, które wyczytacie z tej książki. Świetna podróż po football'u dla dużych i małych chłopców. I nie tylko rzecz jasna.. :)


Podsumowując, "Piękna gra" to idealna książka dla fanów piłki nożnej. Wszystkich. Bez podziału na wiek czy płeć. Przeczytacie naprawdę dużo ciekawostek, o których nie mieliście wcześniej pojęcia. Dodatkowo, książka jest przepięknie wydana, więc idealnie sprawdzi się w roli prezentu. Serdecznie polecam. Na pewno obdarowana osoba nieźle się ucieszy z takie prezentu.

A Wy lubicie piłkę nożną? :) 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:


*Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa SQN
więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram