6 lipca 2017

ODPOCZNIJ I ZACZNIJ PIĘKNIE ŻYĆ!


Współczesnego człowieka niszczy pośpiech. Nigdy się nie zatrzymuje. A przecież tajemnicą szczęścia jest umieć czasem przystanąć. - Michael Quoist

Dzisiaj będzie trochę zdjęć, a to tylko dlatego żeby zachęcić Was do odpoczynku, relaksu i zwolnienia tempa! :) 
PS. KONIECZNIE WŁĄCZ DŹWIĘK I SPOKOJNIE POCZYTAJ! :) 


Mamy czasy takie, a nie inne. Życie w biegu jest na porządku dziennym, zwłaszcza w większych miastach. Każdy się gdzieś spieszy, biegnie, pędzi.. A czas ucieka nam przez palce i nie jest dla nas zbyt łaskawy. No bo powiedzmy sobie szczerze.. ile razy mieliśmy tak, że kariera zawodowa i pogoń za pieniądzem przysłoniła nam chociażby rodzinę? Ile razy zastanawialiście się nad tym, że chcielibyście mieć więcej, nie doceniając przy tym tego co macie? Tak, te pytania słyszeliście już zapewne w wielu książkach motywacyjnych, dlatego nie chcę robić z siebie żadnego coach'a, ale spróbujcie choć przez jeden dzień cieszyć się z codzienności która Was otacza. Nie lubisz pracy, którą wykonujesz? Ciesz się tym, że po powrocie do domu zajmiesz się tym, czym tylko chcesz! Bo życie pędzi.. nawet nie wiadomo kiedy minie kolejne 25 lat, a my nadal będziemy się zamartwiać i będziemy nieszczęśliwi. Powiem Wam, że idea minimalizmu i slow life, mimo iż są teraz dość popularne, nie są wcale takie głupie..


Ostatnio w moje ręce wpadła super motywująca książka "PIĘKNE ŻYCIE" o kobiecie, która goniła za karierą zawodową, podczas gdy jej dzieci dorastały, a ona tego nie widziała. Po latach oczywiście tego żałowała. Miała problem z odmawianiem i starała się być ciągle idealna, co na dłuższą metę było oczywiście bardzo męczące. Z biegiem czasu stawała się coraz bardziej nieszczęśliwa i pewnego dnia pomyślała, że musi powiedzieć sobie STOP! Zatrzymaj się, odetchnij, weź głęboki oddech i zacznij żyć pełnią życia! Tak też zrobiła i wiecie co? To była najlepsza decyzja jaką mogła podjąć.


A jakie kolory ma Twoje 'Piękne Życie'? :)

My, kobiety, musimy od czasu do czasu wyluzować! No bo ile można biegać w szpilkach, gotować, prasować, sprzątać i robić zakupy? Opiekowanie się domem, dziećmi i chodzenie do pracy bywa strasznie wyczerpujące, dlatego polecam zamienić szpilki na trampki, zrobić coś dla siebie, pojechać w jakieś fajne miejsce i zwyczajnie odpocząć nie robiąc NIC! Bo my kobiety możemy mieć czasem dość i jest to zupełnie normalne. Odpoczynek nie oznacza od razu tego, że nie lubimy własnego życia.. lubimy, jednak czasami musimy naładować baterie.


Gdy tylko zaczęłam czytać tę książkę stwierdziłam, że kurczę, autorka ma rację! Muszę znaleźć jakieś miejsce w kompletnej ciszy i w jakimś pięknym, zielonym miejscu. W takich warunkach odpoczywam najlepiej.. I wiecie co? Udało mi się! Udało mi się znaleźć ideale miejsce na wypoczynek, które jest piękne, ciche i bardzo inspirujące! :) Tym miejscem jest SZUFLANDIA w Wiśle, która ma bardzo ciekawą architekturę. Serdecznie polecam Wam to miejsce. Właściciele są przesympatycznymi ludźmi, a do tego macie przepiękne widoki z okna czy tarasu. Postanowiłam, że pokażę Wam to miejsce, abyście jeszcze bardziej zainspirowali się do wypoczynku. 

No sami zobaczcie:

Jest też drewno i miejsce na ognisko, więc czas na klimatyczny relaks także się znajdzie! :) 

A teraz czas na widoki, które niezwykle odprężają i dają poczucie niesamowitego spokoju i piękna!

Wiem, że pogoń za marzeniami, pieniędzmi czy określonymi celami jest dość wyczerpująca, ale pamiętajcie, że życie mamy tylko jedno i trzeba z niego korzystać najlepiej jak się da, a odpoczynek należy się każdemu!

Ja swoje marzenie o odpoczynku spełniłam! Udało mi się wyrwać z miasta i choć przez chwilę obcować z naturą podziwiając jej niezwykłe piękno. Miałam czas aby poczytać i przemyśleć wiele spraw i właśnie taką formę relaksu serdecznie Wam polecam! :)

Kochane kobietki, chciałam Was zapytać jak Wy odpoczywacie? Jak odrywacie się od codziennych obowiązków? Może macie jakieś fajne miejsce gdzie czas się zatrzymuje? :) Koniecznie dajcie znać w komentarzu! :* 

Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram