20 lipca 2017

#136. ŻYCIE W STYLU VEGE - Magdalena Makarowska

Moja ocena: 4/5
Tytuł: Życie w stylu vege
Tytuł oryginalny: Życie w stylu vege
Autor: Magdalena Makarowska
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 264
Data wydania: 25.05.2017
Cena katalogowa: 39,90 zł

Ileż to ja już przerobiłam książek w temacie weganizmu i wegetarianizmu.. nie zliczę. Czy ta pozycja czymś się wyróżnia? Postaram się na to pytanie zaraz odpowiedzieć.

"Życie w stylu vege" to kontynuacja książki pt."Vege na diecie". Poprzedniej jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale tą jak najbardziej i nawet przetestowałam kilka przepisów.


Pani Magdalena Makarowska jest dietetykiem i posiada własny gabinet w Łodzi. W życiu jak i w pracy kieruje się mottem, które wszyscy bardzo dobrze znamy: "jesteś tym co jesz". Ja książki pani Magdaleny bardzo lubię, znam i posiadam nawet dwie, całkiem inne publikacje, również związane z odżywianiem. Od tytułu "Jedz pięknie, chudnij cudnie" poniekąd zaczęła się moja przygoda ze zdrowym odżywianiem, gotowaniem i wyszukiwaniem informacji. Pani Magda jest osobą rzetelną i umie w fajny sposób przekazać swoją wiedzę. 

Książkę podzielono na 10 rozdziałów, w których podpisano jeszcze kilka podrozdziałów, tak aby jak najlepiej usystematyzować nam zapisaną w nich wiedzę. Po tytule nie trudno zauważyć, że książka ta jest na temat zarówno diety wegetariańskiej jak i wegańskiej. Autorka już na wstępie obala mit, iż brak mięsa w diecie powoduje duże spustoszenie w naszym organizmie. Przedstawia nam wszystkie podstawowe informacje związane z takim trybem życia i porusza temat kobiet w ciąży, które nie chcą rezygnować z weganizmu. Znajdziecie tutaj informacje o produktach, które warto i należy wprowadzić do takowej diety. Plusem jest też to, że autorka nie podaje nam tylko 'suchej' teorii, ale dołącza do całości wiele przepisów, które zdecydowanie ułatwiają przejście na taką dietę, szczególnie osobom początkującym.


Pani Magdalena dzieli się też z nami swoimi doświadczeniami związanymi ogólnie z żywieniem i przedstawia nam swój, aktualny sposób odżywiania. Wielkim plusem jest to, że autorka opisała w jednym miejscu wszystkie rodzaje mąk i kasz, ponieważ dzięki temu możemy bez problemu porównywać sobie ich właściwości nie otwierając przy tym 20 książek. Wielkim rozdziałem, o którym zdecydowanie warto wspomnieć jest opis tzw. SUPERFOODS, czyli produktów niezwykle bogatych w składniki odżywcze. Czy aby na pewno są one takie super..? Pani Magda pisze przystępnym i prostym językiem, tak by każdy mógł ją zrozumieć. Do tego wszystkiego mamy super zdjęcia i ciekawe przepisy na wykorzystanie produktów, o których czytamy.


Podsumowując, książka jest bardzo ciekawa, a wiedza w niej zawarta jest naprawdę dobrze przemyślana. Odpowiadając na pytanie postawione na początku, myślę, że książka wyróżniła się pośród innych o podobnej tematyce tym, że napisano w niej prawdę. Bez owijania w bawełnę i mydlenia nam oczu modą na zdrowe odżywianie. To naprawdę wartościowy poradnik, który ma na celu nam pomóc, a nie napędzać bezsensowną machinę pieniędzy na eko, na której korzystają wszyscy tylko nie my - zwykli, uczciwi ludzie. :) Zdecydowanie jestem na tak i polecam! 

Czytaliście? :> 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram