20 czerwca 2017

#127. LOKATORKA - JP Delaney

Moja ocena: 4,5/5
Tytuł: Lokatorka
Tytuł oryginalny: The Girl Before
Autor: JP Delaney
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 416
Data wydania: 14.06.2017
Cena katalogowa: 36,90zł

"Lokatorka" to najlepszy thriller psychologiczny jaki miałam okazję czytać ostatnimi czasy. Wiem, że pewnie o tej książce wiecie już wszystko, jednak postanowiłam dorzuć swoje trzy grosze. :) 

Idealny dom każdemu kojarzy się z czymś innym. Jedni na to hasło mają przed oczami willę z basenem, drudzy domek na wsi, a jeszcze inni elegancko urządzone wnętrze, naszpikowane sztuką i nowinkami technologicznymi. I w takim właśnie idealnie urządzonym wnętrzu, z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi autor postanawia rozwinąć całą akcję. Mamy do czynienia z osobą, która uwielbia życie w skrajnym minimalizmie. Jane wprowadza się do ultranowoczesnego domu przy Floger Street 1, szukając nowego startu w życiu. Ale czy na pewno zamieszkanie w tak nowoczesnym wnętrzu było dobrym pomysłem? No bo czy można czuć się bezpiecznie w domu, który naszpikowany jest najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które z kolei opatrzone są najwyższej jakości systemami zabezpieczeń? Czy można nie zagubić się w tej całej ciszy, pustce i z pozoru idealnym życiu?

Nie chcę zdradzać Wam za wiele fabuły ponieważ wtedy najzwyczajniej w świecie popsuje Wam całą przyjemność z czytania, dlatego nic więcej na jej temat nie napiszę. Zaufajcie mi na słowo, że tę książkę po prostu trzeba przeczytać! :)


Sposób w jaki napisana jest książka, nie pozwala się od niej oderwać! Mimo, iż akcja na początku nie rozwija się zbyt szybko, to gwarantuję Wam, że i tak przepadniecie w tej całej historii. Nim się obejrzycie, będziecie w połowie lektury. Ale ostrzegam, książka dla ludzi o mocnych nerwach! Wszyscy bohaterowie są w tej pozycji jacyś tacy podejrzani. Nic nie wiadomo, a autor najzwyczajniej w świecie bawi się naszymi emocjami. JP Delaney zasługuje na wielki podziw, ponieważ to, w jaki sposób połączył wszystkie wydarzenia ze sobą oraz to, jakie zakończenie wymyślił, jest po prostu niewiarygodne! Przez całą lekturę towarzyszyło mi jedno pytanie: "Ale jak kto? Przecież..." I gwarantuję Wam ten sam efekt. 

Styl autora jest bardzo przyjemny, zrozumiały i jasny. Pisarz potrafi tak zakręcić całą fabułą, że zostaniemy kompletnie zdezorientowani. Kiedy wydaje nam się, że już wiemy co się wydarzy, okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy nic i jesteśmy jeszcze w większym lesie niż przed chwilą czytając coś innego.. Radzę zacząć czytać książkę tylko wtedy kiedy będziecie mieć więcej wolnego czasu, ponieważ się od niej nie oderwiecie. Gwarantuję!  

Podsumowując, "Lokatorka" to idealny i doskonały w każdym calu thriller psychologiczny. Opinia Lee Child na okładce nie jest przekłamana i trafia w punkt! Książka naszpikowana tajemnicą, zagadkami i emocjami. Genialna fabuła, która została przedstawiona w najlepszy możliwy sposób. Nie będziecie się nudzić, obiecuję! :)

Czytaliście? :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram