31 maja 2017

TOP 10 ZAPOWIEDZI WYDAWNICZYCH: CZERWIEC 2017


Mamy kolejny miesiąc, więc znowu przeszukałam strony wydawnictw i wybrałam najciekawsze według mnie pozycje. :)

PS. Nie lubię się powtarzać, ale powiem.. ten czas leci jak szalony. Jeszcze niedawno była majówka, a już jesteśmy po Dniu Matki i mamy Dzień Dziecka..

"Lokatorka"

Premiera: 14.06.2017


Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Doskonały thriller psychologiczny, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

"Bad Mommy"

Premiera: 14.06.2017


Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem?

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny.

Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. 

Z czasem zachowanie Fig staje się coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich?

Tarryn Fisher nakreśliła niezwykle intrygujące portrety psychologiczne bohaterów. W jakim stopniu ich motywacje są szczere? A może wszystko, co pokazują otoczeniu, to perfekcyjnie wyreżyserowany spektakl?

Najnowsza książka autorki bestsellerowych powieści Margo, Never never i Mimo moich win. 

"Busola"

Premiera: 14.06.2017


Powieść laureata Nagrody Goncourtów.

Wiedeń, przed północą. Muzykolog, Franz Ritter, po raz kolejny sięga po opium. Jest chory, ciężko chory i chce uciec przed bólem. Narkotyk pobudza jego wyobraźnię i podczas tej kolejnej nocy spędzonej samotnie Franz majaczy o niespełnionej miłości – Sarze. Niedawno otrzymał od niej list, dający nadzieję na podjęcie romansu, który połączył ich na jedną noc dawno temu, w Teheranie... Sara jest uznanym naukowcem, orientalistką zafascynowaną obrazem Wschodu w relacjach podróżników z Europy oraz jego ciemną stroną, czarną magią. We wspomnieniach i obsesyjnych wizjach Franza te orientalne wątki – sam również kocha tę kulturę – wtapiają się w miłosne reminiscencje. Zdaniem recenzentów ta erudycyjna i pełna melancholii powieść jest najlepszą odtrutką na obraz Wschodu, budowany przez współczesne wydarzenia.

"Nothing Less"

Premiera: 14.06.2017


Zmysłowa Nora coraz bardziej zaprząta myśli Landona. Niestety, dziewczyna stara się trzymać na dystans, uważa bowiem, że ich związek skazany jest na porażkę. Sytuację póbuje wykorzystać Dakota, która coraz bardziej żałuje decyzji o rozstaniu z chłopakiem. Kiedy spada na nią wiadomość o poważnej chorobie ojca, uświadamia sobie, że Landon to jedyna bliska jej osoba… Ale czy po tym, co między nimi zaszło, porozumienie jest jeszcze możliwe? Landon będzie musiał podjąć decyzję, która wpłynie na losy ich wszystkich: wrócić do swojej pierwszej miłości czy odkryć tajemnice Nory i pomóc jej w walce z dręczącymi ją demonami.

Internetowa sensacja, która przerodziła się w jeden z najbardziej popularnych cykli wydawniczych, w końcu doczekała się kontynuacji. Ponad miliard odsłon na Wattpadzie i setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy uczyniły "After" jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii. W "Nothing More" i "Nothing Less" Anna Todd powraca do bohaterów, których pokochały miliony czytelniczek na całym świecie.

"Kolej podziemia. Czarna krew Ameryki"

Premiera: 14.06.2017



Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera 2017 i National Book Award 2016. Zdobywczyni Goodreads Choice Award w kategorii "historical fiction".

Cora jest niewolnicą w trzecim pokoleniu na plantacji bawełny w stanie Georgia. Jej życie nie jest łatwe, a będzie jeszcze gorzej, bo lada moment z dziecka stanie się kobietą. Kiedy Ceasar, najnowszy nabytek z Wirginii, opowiada jej o podziemnej kolei, oboje decydują się zaryzykować ucieczkę. Po piętach depcze im pościg, a schwytanie oznacza los gorszy od śmierci. 

Tytułowa kolej podziemna to określenie stworzonej przez abolicjonistów sieci przerzutowej zbiegłych czarnych niewolników z południowych stanów Ameryki głównie na północ do Kanady, a także do Meksyku. Na ten skomplikowany system ucieczkowy składały się drogi, tunele, szlaki, bezpieczne kryjówki, przewodnicy, organizacje i społeczności. Nazewnictwo kolejowe tworzyło tajny kod, jakim posługiwali się uciekinierzy i abolicjoniści. Do sekretnego języka dochodził też system tajnych znaków graficznych.

Whitehead odsłania przed czytelnikami tajniki systemu przerzutowo ratunkowego dla zbiegłych niewolników, odtwarzając precyzyjnie misterną konstrukcję systemu i przerzutowe szlaki. Niezwykle wiarygodnie oddaje też opresję niewolniczego życia, codzienny znój, strach, pragnienie wydostania się na wolność.

"Połówka żółtego słońca"

Premiera: 19.06.2017

Miłość, polityka i okrucieństwa wojny we wstrząsającej powieści zdobywczyni Orange Prize.

Lata 60. XX wieku. Kiedy etniczna mniejszość Igbo zakłada swe własne państwo, wybucha wojna domowa. W ogarniętym konfliktem kraju krzyżują się losy służącego Ugwu, pięknej Olanny, która porzuciła dostatnie życie w Lagos, aby zamieszkać ze swym ukochanym oraz Richarda, radykalnego Anglika, oczarowanego enigmatyczną siostrą bliźniaczką Olanny. Ogarnięci wstrząsającymi okropieństwami wojny starają się przetrwać w świecie konfliktów klasowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych.

Choć pisarkę inspirowała podobna rzeczywistość jak jej rodaka Bena Okriego, odrzuca ona magiczny realizm na rzecz bardziej naturalistycznych środków wyrazu. Na tle burzliwych wydarzeń politycznych zgłębia problemy odpowiedzialności moralnej, spuścizny epoki kolonializmu, lojalności wobec własnej grupy etnicznej i rodziny oraz ich wpływ na relacje międzyludzkie. Z myślą o międzynarodowej publiczności przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły z życia w Nigerii, czego efektem jest pasjonująca i szczera do bólu lektura.

"La Veganista. Apetyt na wegańskie potrawy"Premiera: 07.06.2017


W książce "La Veganista" Nicole Just prezentuje nam ponad 100 różnorodnych, pełnych smaku i nieskomplikowanych przepisów – zgodnie ze swoim mottem: "Wegańska kuchnia bez wyrzeczeń!" Pokazuje, jak bez składników odzwierzęcych przyrządzić potrawę na każdą okazję: śniadanie, lunch, rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi.

Zachwyć swoich bliskich przepysznymi sałatkami, roladami, gryczanymi naleśnikami, delikatnym sernikiem z orzechów nerkowca albo pachnącymi wanilią rogalikami. 100 pysznych przepisów na każdą porę dnia.







"Baśnie osobliwe"


Premiera: 16.06.2017



Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce "Osobliwy dom pani Peregrine" zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe. 



"Łabędzie z piątej alei"


Premiera: 14.06.2017


"Łabędzie z Piątej Alei" to nie tylko oparty na faktach obraz życia nowojorskiej socjety lat 50., w którym roi się od skandali i pikantnych plotek. To przede wszystkim historia nadzwyczajnej przyjaźni dwojga spragnionych akceptacji i miłości neurotyków – genialnego pisarza Trumana Capote i Babe Paley, niekwestionowanej królowej towarzyskiej śmietanki. Jednak to braterstwo dusz przekreślił towarzyski skandal związany z publikacją opowiadania, w którym pisarz z brutalną szczerością sportretował życie wyższych sfer, zdradzając wszystkie ich sekrety. Urzekająco dobra, wyrafinowana proza.






"Pożegnanie z nadmiarem. Minimalizm japoński"


Premiera: 14.06.2017


Fumio Sasaki nie jest oświeconym ekspertem od minimalizmu, to po prostu zwykły facet, który był zestresowany w pracy, niepewny siebie, i ciągle porównywał się do innych – dopóki któregoś dnia nie zdecydował się zmienić czegoś w swoim życiu, wyrzucając z domu wszystko powyżej niezbędnego minimum. Korzyści z tego były natychmiastowe i zdumiewające: po usunięciu swoich gratów Sasaki nareszcie poczuł prawdziwą swobodę, spokój umysłu i radość z chwili obecnej.

Autor książki stara się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego mierzymy swoją wartość według rzeczy, które posiadamy? W jaki sposób ruch minimalistyczny nie tylko przekształca przestrzeń wokół nas, ale także naprawdę wzbogaca życie? Przy okazji Sasaki dzieli się swoim osobistym przeżyciem minimalizmu oraz radzi, jak przeprowadzić proces minimalizacji, odsłaniając głębię przemian, jakie przeszedł od czasu, gdy pozbył się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Korzyści z minimalistycznego stylu życia może osiągnąć każdy, a pełna pokory wizja prawdziwego szczęścia według Sasakiego otwiera oczy na jego potencjał.


Tak wyglądają moje propozycje. Dajcie znać, czy któraś książka zainteresowała również Was? :) 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:





więcej o mnie

2 komentarze

Instagram