7 maja 2017

#95. DZIEWCZYNA W ROZSYPCE - Kathleen Glasgow

Moja ocena: 3,5/5!
Tytuł: Dziewczyna w rozsypce
Tytuł oryginalny: Girl in Pieces
Autor: Kathleen Glasgow
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 376
Data wydania: 22.02.2017
Cena katalogowa: 37,90 zł

Po książkę sięgnęłam ponieważ bardzo zaciekawił mnie opis. Czasem lubię sięgnąć sobie po książkę, która jest ciężka i mocna. Bo z książką jest jak z filmem. Czasem masz ochotę na jakąś lekką komedię, a czasem na porządny dramat. 

"Dziewczyna w rozsypce" to jedna z tych książek, które szokują i zmuszają do myślenia, a zważając na temat trochę i nawet męczą czytelnika. Główną bohaterką jest Charlie, nastolatka z takim bagażem doświadczeń, że niejeden dorosły mógłby złapać się za głowę. Dziewczyna w swoim nastoletnim życiu przeszła naprawdę wiele, a wszystkie doświadczenia doprowadziły do tego, że postanowiła się samo okaleczać. Ba, okaleczała całe swoje ciało, dlatego też trafiła do specjalnego ośrodka, w którym nauczyła się przestrzegania pewnych zasad. Charlie po wyjściu z ośrodka bardzo stara się nie łamać poznanych wcześniej reguł i za wszelką cenę stara się żyć normalnie mimo swoich przeżyć i problemów jakie spotyka na swojej drodze. Dziewczyna poznaje chłopaka o imieniu Riley i..no właśnie, co się stanie z jej życiem? Jeśli jesteście ciekawi to zachęcam do lektury. :) Historia podzielona jest na trzy części. Moim zdaniem część druga i trzecia są o wiele ciekawsze, ponieważ więcej się w nich dzieje. 


Lektura jest bardzo smutną i gorzką historią dziewczyny, która ma wielkie problemy psychiczne. Nie dajcie się zwieść opisowi z tyłu okładki. Książka jest jeszcze bardziej smutna. W pewnym sensie jest też prawdziwa, ponieważ bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Bardzo fajny styl autorki pozwala całkowicie zanurzyć się w historii Charlie. Historii złożonej, która ma swoje niespodziewane momenty. 

Mimo wszystko czegoś mi w tej książce brakowało. Szczerze powiedziawszy liczyłam na troszkę więcej akcji. Książka ma niesamowity potencjał i jeśli tylko nalazłby się zdolny reżyser, mógłby powstać na jej podstawie naprawdę rewelacyjny film! 

Dla kogo jest ta książka? Nawet sama autorka określiła grono ludzi, do których ją kieruje: "Historia Charlie Davis jest przeznaczona dla wszystkich, którzy się tną i przypalają, dla wszystkich dzieciaków żyjących na ulicach, które nie mają gdzie spać. Dla ich matek i ojców, dla ich przyjaciół." Ja polecam książkę wszystkim miłośnikom trudnych i ciężkich tematów. Ciekawa książka od zadawaniu sobie bólu i 'rodzeniu' się na nowo. Jeśli podobała Wam się "Margo" to tą książką również będziecie zachwyceni! :) 

Czytaliście? 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram