31 maja 2017

#119. NIE WSZYSTKO ZOSTAŁO ZAPOMNIANE - Wendy Walker

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Nie wszystko zostało zapomniane
Tytuł oryginalny: All Is Not Forgotten
Autor: Wendy Walker
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 400
Data wydania: 26.04.2017
Cena katalogowa: 34,99 zł

„Żal jest bardziej pokrętny niż poczucie winy. Bardziej destrukcyjny niż zazdrość. I ma większą siłę niż strach.”

"Nie wszystko zostało zapomniane" to bardzo dobra książka, która zaskakuje nas na każdej stornie. Mocny thriller psychologiczny - tak bym ją określiła. 

Pewnej nocy, w małym miasteczku Fairview w stanie Connecticut, młoda dziewczyna Jenny Kramer zostaje brutalnie zgwałcona i pobita na lokalnej imprezie. Najdziwniejsze jest to, że nikt nic nie słyszał i nie widział, a gwałt trwał przecież ponad godzinę! Jenny w ciężkim stanie trafia do szpitala, do którego od razu przyjeżdżają jej rodzice. Jenny dostaje lek, który ma za zadanie wymazać jej z pamięci wspomnienie z koszmarnej nocy na imprezie. Ojciec jest zrozpaczony i jak na mężczyznę przystało, jego pierwszą myślą jest zemsta na gwałcicielu. Obsesyjnie chce zaleźć prześladowcę i wymierzyć mu sprawiedliwość. Matka przyjęła nieco inną taktykę. Udaje, że ta sytuacja w ogóle nie miała miejsca. Myśli, że w ten sposób uda się Jenny całkowicie zapomnieć o całym zdarzeniu. Jenny z biegiem czasu dochodzi do siebie, choć trwa to bardzo długo. Dziewczyna nic nie pamięta z tamtej przerażającej nocy, jednak odczuwa ciągły niepokój i nie ma pojęcia dlaczego. Musiało wydarzyć się coś jeszcze... Ale co? O tym dowiecie się gdy sięgniecie po lekturę. :) 

Jak myślicie, czy rodzina, która jest idealna rzeczywiście taka jest? Wiedzcie, że to tylko pozory! Każdy z członków takiej rodziny ma swoje głęboko skrywane tajemnice, których nie ma zamiaru ujawniać. I tutaj mamy do czynienia właśnie z taką rodziną. Książka Wendy Walker to jedna z tych, o których nie zapomina się szybko. Czyta się ją szybko i płynnie, mimo, że temat który porusza nie należy do najprzyjemniejszych. Prosty język i niebanalna narracja sprawiają, że nie ma się ochoty odkładać jej na półkę. Spodobała mi się także bardzo interesująca fabuła, która nie jest tylko opisem emocji po traumatycznym przeżyciu głównej bohaterki, ale także wprowadzona została intryga, która nadaje całej powieści tajemniczości. Autorka zastosowała bardzo ciekawy zabieg stylistyczny, ponieważ narratorem w książce jest psycholog, a nie główna bohaterka. Jest to na pewno inne doświadczenie, ponieważ nigdy jeszcze nie czytałam książki z perspektywy terapeuty, któremu główni bohaterowie się zwierzają. Klimat powieści jest bardzo dramatyczny, niepokojący i tajemniczy. Przeraża jeszcze bardziej, gdy uświadomimy sobie, że w dzisiejszych czasach takie sytuacje się zdarzają. Powieść daje do myślenia. Autorka genialnie pokazuje, jak łatwo nasz gatunek ludzki podatny jest na sugestie i jak łatwo jest nami manipulować.

Podsumowując, jeśli szukacie czegoś nowego i niebanalnego, to myślę, że książka spełni Wasze oczekiwania. Z pewnością nie jest dla każdego, ponieważ, nie każdy lubi tego typu powieści. Miłośnik lekkich i niezobowiązujących historii nie odnajdzie się tutaj. Takie klimaty po prostu trzeba lubić! Wendy Walker wędruje na moją listę pisarzy, po których książki na pewno jeszcze sięgnę. "Nie wszystko zostało zapomniane" to bardzo dobry thriller psychologiczny, na który warto zwrócić uwagę! :) 

Czytaliście? Macie zamiar? :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram