20 maja 2017

#111. SIROCCO - Sabrina Ghayour

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Sirocco
Tytuł oryginalny: Sirocco
Autor: Sabrina Ghayour
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 240
Data wydania: 29.03.2017
Cena katalogowa: 69,90 zł

Jak wiecie, bardzo często sięgam po książki kulinarne. I ciągle Wam mówię o tym, że zrobię zestawienie tych najlepszych z najlepszych i jak tylko ogarnę remont pokoju do końca, to na pewno takie zestawienie się pojawi. 

Dlaczego tak często sięgam po książki kulinarne? Przede wszystkim dlatego, że uwielbiam gotować i stale poszukuję różnych smaków i inspiracji. Nie zamykam się tylko na jeden gatunek książek kulinarnych np. wegetariańskie, ale szukam inspiracji wszędzie. I tak trafiłam na "Sirocco", która reprezentuje kuchnię Bliskiego Wschodu, która jest mi całkowicie obca. Bardziej lubuję się w kuchni włoskiej i meksykańskiej, ale postanowiłam wypróbować przepisy, które bardzo mnie zaciekawiły. 

Na stronach tej książki znalazło się całe mnóstwo przepisów, których wcale nie kojarzymy z Bliskim Wschodem. Autorka postawiła bardziej na stworzenie zwykłych przepisów, które wzbogaciła o przyprawy charakterystyczne dla swojego kraju. Poprzeinaczała przepisy rodzinne, a bazą do wszystkich dań są przede wszystkim świeże produkty oraz techniki ich wykonywania zgodnie z ideą i tradycją Bliskiego Wschodu właśnie. Znajdziecie tutaj takie klasyki jak smażony stek czy chałka z miodem. Wszystko to wzbogacone o przyprawy, których tak bardzo boimy się na co dzień. Sabrina genialnie połączyła tradycję z nowoczesnymi potrawami kojarzonymi tak bardzo z kuchnią zachodnią. Nie brakuje tutaj przepisów oczywiście na śniadania, przekąski, sałatki, dania główne i wypieki.


Jak to zwykle bywa w książkach kulinarnych na samym początku można trochę bardziej poznać autorkę książki oraz poczytać kilka porad technicznych np. w jakie przyprawy warto się zaopatrzyć zanim przystąpimy do wykonywania przepisów. Przepisy są dość proste, chociaż wiadomo, jak to bywa, są i takie które są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o dostępność składników to też nie jest z tym najgorzej. 

Książka dodatkowo jest przepięknie wydana. W orientalnym stylu, a do każdego przepisu dołączone jest zdjęcie gotowej potrawy co oczywiście jeszcze bardziej zachęca do jej przygotowania. Solidne, grube wydanie na pięknym papierze daje pewność, że książka przetrwa troszkę dłużej niż dwa użycia w kuchni. :) 

Podsumowując, jeśli chcecie poznać smaki Persji, to gorąco polecam Wam tę pozycje. Jest ona idealna dla miłośników kuchni. :) 

Książkę możecie kupić TUTAJ :)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram