16 maja 2017

#108. ŻNIWIARZ. PUSTA NOC - Paulina Hendel

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Żniwiarz. Pusta noc
Tytuł oryginalny: Żniwiarz. Pusta noc
Autor: Paulina Hendel
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 432
Data wydania: 10.05.2017
Cena katalogowa: 36,90 zł

Książkę "Żniwiarz. Pusta noc" objęłam swoim patronatem, a na wewnętrznej okładce możecie przeczytać mojego blurba. Jest to mój drugi patronat w życiu i bardzo dziękuję wydawnictwu CZWARTA STRONA za jego możliwość. :) Mam nadzieję, że książka się Wam spodoba, ponieważ mnie urzekła.

Magda od dziecka wyczulona była na obecność postaci prosto z horrorów. W jej świecie normalnym zjawiskiem są zmory, zjawy, upiory, duchy i inne tego typu postaci. Dzięki temu, że ma taki 'dar' jest nieoficjalną pomocnicą swojego wuja Feliksa, który z kolei jest żniwiarzem i również widzi codziennie tego typu istoty. Ba, nawet uparcie z nimi walczy, po cichu, aby zwykli ludzie nie dowiedzieli się, że takie stwory w ogóle istnieją. Stwory te uprzykrzają życie zwykłym ludziom np. podpalając ich posiadłości. Chcą opanować świat i uparcie do tego dążą. Magda jest skromną, cichą dziewczyną, która jest niezwykle odważna. Nie boi się pomagać wujkowi, choć już nieraz widziała jak duże jest to niebezpieczeństwo. Magda marzy o normalnym życiu i prawdziwej miłości, jednak każdy chłopak, który ją poznaje, albo uważa ją za dziwaczkę, albo ze strachu ucieka. Pewnego dnia do Wiatrołomu przyjeżdża Mateusz, który bardzo szybko zaprzyjaźnia się z Magdą i o dziwo nie ucieka.. Co z tego wyniknie? I czy Magda z Feliksem uratują świat przed mrocznymi stworami? Aby się o tym przekonać, zachęcam Was do lektury! :)


Paulina Hendel korzysta w swojej powieści z mitologii słowiańskiej. Jest to fajny pomysł, jeśli wykreuje się do niej odpowiednich bohaterów. Moim zdaniem Paulinie się to udało. Bardzo podobała mi się postać Feliksa - dojrzałego, odważnego mężczyzny, którego ciało przybierało różne formy.. Przez te sytuacje, Paulina naświetliła nam to, że ludzkie ciało jest umowne. Jest rzeczą materialną, którą posiadamy, a dusza jest najważniejsza. Polubiłam też Magdę, - odważną, młodą, pełną ambicji i energii do działania dziewczynę, która za wszelką cenę chciała pomagać wujowi w pracy i się tym interesowała. Magda jest uosobieniem młodego pokolenia, które nie boi się postawić na swoim i jest przede wszystkim uparte. W powieści nie brakuje czarnych charakterów, które tworzą całą tę historię. Występuje także wątek romantyczny, jednak na całe szczęście jest on bardzo poboczy i absolutnie nie przytłacza.

Czy książka warta przeczytania? Na pewno, jeśli lubicie taką tematykę. Nie jest to oczywiście książka najwyższych lotów, ma troszkę za słabo rozwijającą się akcję, ale całość oceniam bardzo na plus. Była to lektura dla mnie trochę inna. Była na pewno lepsza od "Szeptuchy", z kolei w której nie ujęli mnie w ogóle bohaterowie.

Podsumowując, "Pusta noc" na pewno wywoła u Was dreszczyk emocji. Jest to pierwszy tom z serii o "Żniwiarzu". Ja już nie mogę doczekać się drugiego tomu, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej dopracowany i przemyślany! :)

Czytaliście? :)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram