15 maja 2017

#105. I CÓŻ, ŻE O SZWECJI - Natalia Kołaczek

Moja ocena: 3,5/5!
Tytuł: I cóż, że o Szwecji
Tytuł oryginalny: I cóż, że o Szwecji
Autor: Natalia Kołaczek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 248
Data wydania: 15.03.2017
Cena katalogowa: 36,90 zł

Ostatnimi czasy bardzo polubiłam się w skandynawskich tematach. Moją uwagę przykuła fajna, nieszablonowa okładka i oczywiście tytuł. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, która okazała się bardzo fajna lecz za krótka. 

Co znajduje się w książce? Wiele ciekawostek, faktów i przydatnych informacji w temacie szwedzkiego społeczeństwa i mentalności, jak i także samego kraju, który wciąż nas ciekawi i zachwyca. Książka nie jest zbyt obszerna, co moim zdaniem jest tu minusem, ponieważ autorka bardzo ciekawie opowiada o Szwecji. Rozbudza tylko nasz apetyt na więcej i kończy swoje rozważania, a spokojnie mogłaby napisać drugie tyle. Fakty przedstawione są w taki sposób, że czytając książkę mamy rażenie jakbyśmy słuchali opowiadań naszych przyjaciół, którzy dopiero co wrócili z tego kraju. :) Autorka pisze luźnym i lekkim językiem, a to z kolei sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. 

Kołaczek jest osobą z pasją i widać to od razu na kartach tej publikacji. Piękna okładka i fajna treść to zawsze dobre połączenie! Natalia jest także blogerką, która pisze na swoim blogu między innymi o Szwecji właśnie. Tam możecie zobaczyć więcej zdjęć, które na pewno przykują Waszą uwagę.


Natalia rozprawia się genialnie ze stereotypami o Szwecji, a to z kolei sprawia, że możemy spojrzeć na ten kraj zupełnie inaczej. Zarówno kompletny żółtodziób jak i mistrz wiedzy na temat Szwecji znajdzie tutaj coś dla siebie. Myślę, że książka wnosi wiele nowych informacji, o których dotąd nie mieliśmy pojęcia. Mało tego, autorka zadbała o nas i przewidziała to, że po skończeniu lektury będziemy chcieli więcej i na końcu książki zamieściła wykaz stron, które pomogą nam zgłębić wiedzę w temacie Szwecji. 

Podsumowując, jeśli jesteście fanami skandynawskich klimatów lub po prostu chcecie dowiedzieć się np. jak funkcjonuje szwedzkie społeczeństwo, jak zagadać Szweda lub ile wynalazków zawdzięczamy Szwedom to książka jest zdecydowanie dla Ciebie! 

Trzeba przyznać, że autorka umiejętnie to rozegrała - niezbyt gruba książka, która kryje w sobie zadziwiająco dużo faktów i ciekawostek na temat Szwecji. Gwarantuję Wam, że będziecie chcieli więcej. :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

1 komentarz

Instagram