29 kwietnia 2017

#89. IM MNIEJ TYM WIĘCEJ - Joshua Becker

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Im mniej tym więcej
Tytuł oryginalny: The More Of Less
Autor: Joshua Becker
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 288
Data wydania: 12.04.2017
Cena katalogowa: 36,90 zł

To moja pierwsza książka w temacie minimalizmu wiązanego stricte z życiem. Głównie czytywałam takie książki w odniesieniu do mody. Wiecie, takie slow fashion, kupuj mniej, lepsze jakościowo rzeczy itp. Tutaj mamy do czynienia z książką, która temat minimalizmu podpina pod każdą sferę życiową. 

"Mniej to coś innego niż nic" - J. Becker

Warto na początku zaznaczyć, że Becker jest pastorem. Jest tutaj religijne podejście do życia, co jest zupełnie zrozumiałe zważywszy na fakt, że książkę napisał pastor. Nie jest to jednak na tyle nachalne, żeby czytelnik innego wyznania czuł jakikolwiek dyskomfort z tej strony. Książka napisana dość neutralnie, jednak zauważam tutaj pewne religijne napomknięcia. No ale ok, autor jest pastorem więc i jego doświadczenia związane są z kościołem.


"Posiadanie mniej daje większą radość, niż można zaznać w dążeniu do posiadania więcej." - J. Becker

"Im mniej tym więcej" to książka, która zachwyca swoją prostotą i życiowym podejściem, w którym główną ideą jest pozbywanie się wszystkiego co zbędne. Książka ma bardzo fajny klimat, taki spokojny, skromny, bez zbędnego wymądrzania i nacisku. Autor wyjaśnia nam, jak pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów może wpłynąć na nasze samopoczucie oraz jak  można zacząć osiągać prawdziwe cele w życiu. Wyrzucanie śmieci ze swojego życia może przynieść naprawdę zdumiewające efekty.


Autor bazuje głównie na swoich doświadczeniach związanych z minimalizmem, ale również nie stroni od porad znanym sobie osobom, którym udało się przejść na tę filozofię życia.
W książce można znaleźć wiele złotych myśli, które nieźle skłaniają do myślenia. Becker udowadnia, że minimalizm nie tylko daje więcej przestrzeni, ale także spełnione i szczęśliwe życie.

"To obiecuje minimalizm: radość na widok tych wszystkich rzeczy, których nie potrzebujemy" - J. Becker

"Im mniej tym więcej" to idealny podręcznik dla początkujących. Autor bardzo inspiruje do działania i proponuje konkretne działania, od których należy zacząć oczyszczać swoje życie z maksymalizmu. Bardzo fajna, lekka i treściwa lektura, która zostanie z Wami na dłużej, a już na pewno zmusi to przemyślenia pewnych kwestii. :)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram