28 kwietnia 2017

#88. NAUCZ SIĘ ŻYĆ - Susan Billmark, Mats Billmark

Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Naucz się żyć
Tytuł oryginalny: Lär dig leva. Mindre stress
Autor: Susan Billmark, Mats Billmark
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 264
Data wydania: 06.03.2017
Cena katalogowa: 34,90 zł

Świat, w którym żyjemy zmusza nas do ciągłego biegu. Nie da się żyć wolno w otaczającej nas rzeczywistości. To praca, szkoła, dom, obowiązki.. każdy z nas ma wrażenie, że dobra jest za krótka. Mówią nam, że mamy nieograniczone możliwości, że możemy spełniać najskrytsze marzenia, że wszystko jest możliwe i na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko chcieć. My staramy się zaspokoić nasze potrzeby, jednak zatracamy się w tym wszystkim i tracimy chęć życia. Dlatego czasem warto przeczytać poradnik, może nawet i banalny, ale to właśnie on pomoże nam wrócić na właściwe tory. Bo przecież każdy z nas ma chwile zwątpienia, że to co robi nie ma sensu, nie przyniesie żadnych korzyści itp. Trzeba cieszyć się z małych rzeczy, bo to jest klucz do pełnego szczęścia. Trzeba zacząć doceniać to, co uważamy za oczywistą oczywistość. 

"Naucz się żyć" to fajny poradnik, który napisany jest przez małżeństwo i opowiada o rodzicielstwie, relacjach małżeńskich, relacjach z samym sobą i innymi ludźmi. Książka ma na celu zatrzymanie czytelnika. Autorzy chcą, aby czytelnik choć przez chwilę zastanowił się nad swoim życiem. Autorzy proszą także, aby książkę czytać w pełnym skupieniu, powoli, ale także podpowiadają żeby bardziej skupić się na rozdziałach, które bezpośrednio opisują nasze słabości. Autorzy opisali tutaj wiele problemów zaczerpniętych głownie ze swojego życia. Wiele doświadczyli i wiele się nauczyli. Teraz dzielą się tą wiedzą z nami.


Poradnik jest napisany bardzo fajnym, przejrzystym i lekkim językiem, tak aby mógł go zrozumieć każdy. Porusza tematy, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym. Nie ma tutaj lania wody, ani żadnych nieprzemyślanych, niepotrzebnych treści. Wiele tutaj przykładów, a autorzy powołują się także na badania naukowe. Książka na pewno otwiera oczy na wiele tematów, począwszy od naszego zachowania, poprzez sygnały naszego ciała, których nie dostrzegamy, a na naszym wpływie na innych kończąc. Przepięknie wydana pozycja, która na pewno przyda się w sytuacji, kiedy pojawi się jakieś zwątpienie. 

Podsumowując, "Naucz się żyć" to uniwersalny poradnik, który naprowadza nas na rzeczy, które niby wiemy, jednak mimo wszystko nie dostrzegamy na co dzień. Dzięki tej pozycji możemy zastanowić się nad własnym życiem i ewentualnie zacząć nad sobą pracować. Książka nie narzuca nam własnego zdania, a jest jedynie drogowskazem w pewnych sprawach. Super, zwłaszcza w chwili zwątpienia. :) 

Czytaliście? Co myślicie? 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram