20 kwietnia 2017

#82. DZISIAJ ROZMAWIAMY O PANI - Agnieszka Nabrdalik


Moja ocena: 3,5/5!
Tytuł: Dzisiaj rozmawiamy o Pani
Tytuł oryginalny: Dzisiaj rozmawiamy o Pani
Autor: Agnieszka Nabrdalik
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 256
Data wydania: 16.03.2017
Cena katalogowa: 34,90 zł


'Czy kobieta, która wybrała rolę żony może być szczęśliwa?'

"Dziś rozmawiamy o Pani" to inspirująca książka, skierowana głównie do kobiet, w której znajdziemy siedem wywiadów z kobietami, które postanowiły zostać żonami, matkami, kochankami, gospodyniami.. ale przede wszystkim kobietami, które wspierają swoich mężów. Jak to jest być żoną sławnego męża?

Agnieszka Nabradalik sama jest żoną słynnego fotografa więc doskonale wie co w trawie piszczy. Udało się jej nakłonić do rozmowy Monikę Gawlińską, Alicję Kapuścińską, Wacławę Myśliwską, Karolinę Niedenthal, Jolantę Pawlik, Annę Religę oraz Wiesławę Starską. Rozmowy te są bardzo poruszające, momentami nawet intymne, ale przede wszystkim są prawdziwe. Nie ma w nich żadnej sztuczności, a tematy, choć tyczą się sławnych osób, są nam bardzo bliskie. 


Trzeba pamiętać, że żona, choćby nawet samego Bill'a Gates'a, jest nie tylko jego ozdobą, ale także podporą. Kobiety, które udzielają wywiadów są kobietami, które mają swoje pasje, zainteresowania, znajomych, marzenia i ambicje. Nie są to tylko ładne i zgrabne ozdoby swoich mężów.  Każda z nich osiągnęła własny cel i udowodniła, że życie w cieniu męża nie musi oznaczać końca swoich planów. Nikt nie zdaje sobie nawet sprawy, że kobieta sławnego mężczyzny ma wiele ról. Jest żoną, matką, muzą, przyjaciółką, terapeutką, a nawet i menadżerką. Z wywiadów możemy dowiedzieć się, że niektóre z kobiet są odpowiedzialne za organizowanie wyjazdów swoich mężów, pilnowanie terminów i ugadywanie spotkań. 


Wszystkie historie są bardzo inspirujące, czyta się je szybko, a każdą rozmowę poprzedza zdjęcie ślubne małżonków. Kobiety w rozmowie starają się udowodnić, że życie u boku słynnego męża nie daje gwarancji na sukces, a noszenie nazwiska, które zna cała Polska nie zapewnia życia usłanego różami. Ciepłe historie z lekkim humorem i swobodą wypowiedzi. Książka bez wątpienia refleksyjna, która zmieni nasz pogląd, na żony sławnych i podziwianych artystów. Do tego ta przepiękna okładka.. No cudeńko! :) 

Jeśli temat Was ciekawi to serdecznie polecam, szczególnie jako prezent dla mamy, siostry, przyjaciółki czy dziewczyny! :) 

Czytaliście? Co myślicie? :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram