13 kwietnia 2017

#77. JAK ONI PRACUJĄ - Agata Napiórska

Moja ocena: 3,5/5!
Tytuł: Jak oni pracują
Tytuł oryginalny: Jak oni pracują
Autor: Agata Napiórska
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 400
Data wydania: 01.03.2017
Cena katalogowa: 39,99 zł

"Jak oni pracują" to wywiady z twórcami różnych profesji. Każdy bohater jest inny przez co wywiady także znacząco się różnią i każdy z nich inspiruje inaczej. Pani Agata swoje wywiady przeprowadzała na różne sposoby. Jedne twarzą w twarz, drugie przez internetowe komunikatory, a jeszcze inne mailowo, więc nie ma rzeczy niemożliwych.

W książce znajdziemy wiele ciekawostek o jednych z najbardziej popularnych twórcach współczesnej kultury i sztuki. Każdy z artystów uchyla nam rąbka tajemnicy o sobie, swoich pasjach, inspiracjach i życiu codziennym. Możemy dowiedzieć się jak pracuje np. Andrzej Sapkowski, jak wygląda jego dzień, oraz co zainspirowało go do stworzenia np. komiksów o Tytusie. Każdy wywiad inspiruje i pokazuje jacy wspaniali są to ludzie, jacy kreatywni i inspirujący. Ludzie, którzy umieją pogodzić swoje pasje, pracę i życie rodzinne. Czytając wywiad z Katarzyną Bondą dowiemy się skąd bierze materiały do swojej kolejnej powieści. W wywiadach pojawiają się także nazwiska, które mogą być już zapomniane przez młodych ludzi, więc jest to fajny sposób na ich przypomnienie czy odświeżenie.


Wywiady przeprowadzone są w bardzo profesjonalny sposób. Pani Agata nie skacze z tematu na temat, wszystko ma swoje miejsce i czas. Emocjonalne odpowiedzi, które bardzo dobrze oddają charakter rozmówcy. Dostajemy zwięzłą opowieść o inspirujących ludziach i mamy chęć poczytać jeszcze.. :) Do tego wszystkiego Pani Agata zadbała o ciekawostki ze świata sztuki i kultury, które zaskoczą niejedną osobę. 

Polecam lekturę tym, którzy szukają inspiracji do działania lub po prostu są ciekawi jak pracują najsłynniejsze nazwiska kultury. 

Czytaliście? 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

2 komentarze

  1. Mam w planach ją przeczytać. Jestem tylko ciekawa, czemu dałaś książce 3,5/5 punktów?

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiem tak, skala - jest troszkę niefortunna, może kiedyś ją zmienię, ale 5 są zarezerwowane dla naprawdę arcydzieł literackich i mega dobrych pozycji, więc 5 nie mogłam postawić. 4 z kolei zarezerwowane są dla dzieł bardzo dobrych, którym jednak jeszcze daleko do wybitnej literatury, a 3 dla książek średnich lub dobrych z lekkimi minusami. 3,5 to ocena dla książki, która mimo swojej dobrej i ciekawej treści posiada w sobie pewne minusy. Tutaj zabrakło mi pewnych szczegółów, które stworzyły by całość, jednak to takie moje małe czepianie się :) Ogólnie jeśli temat Cię interesuje to książka na pewno Ci się spodoba. :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram