29 marca 2017

#67. MERDE W EUROPIE - Stephen Clarke

Moja ocena: 3,5/5!
Tytuł: Merde w Europie
Tytuł oryginalny: Merde in Europe
Autor: Stephen Clarke
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 320
Data wydania: 11.01.2017
Cena katalogowa: 39,99 zł

"Merde w Europie" to już 6 tom o przygodach Paula West'a. Historia utrzymana w klimacie nonsensu i absurdu, które dzieją się w Uniii Europejskiej. Głównym bohaterem jest niezbyt ogarnięty Anglik, który dziwnym trafem znalazł się w samym środku bardzo głośnego tematu politycznego związanego z "Brexitem". Paul obejmuje stanowisko asystenta u swojej byłej dziewczyny, Francuzki (narodowości są w tej książce bardzo ważne) - Elodie Martin, która jest eurodeputowaną. Intryga i humor. To chyba dwa najtrafniejsze wyrazy opisujące tę pozycję. Unia Europejska przedstawiona w krzywym zwierciadle i naiwny Anglik, który cały czas wplątany jest w pewne zabawne historie. Intryga, intryga i jeszcze raz intryga.


Fabuła fabułą, jednak trzeba zaznaczyć, że sposób w jaki pisze Stephen Clarke jest po prostu genialny. Lekki styl sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. Autor bardzo umiejętnie potrafi opisywać narodowości różnych bohaterów. Czytając, od razu wiemy że Anglik to Anglik, Amerykanin to Amerykanin itp. Autor w pewnym sensie wyśmiewa zachowania konkretnych narodowości. Obrywa się wszystkim obywatelom Unii Europejskiej, jednak jak na Anglika przystało, najbardziej krytykuje Francuzów. Nie trzeba znać poprzednich części, aby w pełni zrozumieć przekaz i całą opisaną tu historię.

Książka jest łatwa lekka i przyjemna. Traktuje głównie o perypetiach, które dzieją się w stolicy Unii Europejskiej. Sieć intryg i humor, który z pewnością wywoła na Waszej twarzy przynajmniej lekki uśmiech. :) Co prawda w książka jet fikcją, jednak są elementy z prawdziwego "eurożycia" i momentami można nieźle się zdziwić co wyrabia się za pieniądze podatników... :) Stephen Clark w znakomitej formie!

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: 


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku:

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram