21 marca 2017

#60. INWIGILACJA - Remigiusz Mróz

Moja ocena: 5/5!
Tytuł: Inwigilacja
Tytuł oryginalny: Inwigilacja
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 592
Data wydania: 15.03.2017
Cena katalogowa: 39,90 zł

„Kiedy życie rzuca Ci kłody pod nogi, zacznij budować z nich schody. Zajdziesz wysoko.” - zapamiętajcie ten cytat! Bardzo motywujący. 

Dziś na tapecie piąta część przygód Chyłki i Zordona, czyli najnowsza, świeżutka, jeszcze ciepła "Inwigilacja" :) Trzymajcie się mocno, bo kiedy najlepszy prawniczy polski duet powraca, dzieję się i to nie mało! No bo jak żyć po TAKIM zakończeniu?! 

W najnowszej części Chyłka stara się obronić człowieka, który zostaje oskarżony o zamach terrorystyczny w Warszawie. A ściślej mówiąc o jego przygotowanie. Aresztowanym jest Polak, Przemysław Lipczyński, który przeszedł kilka lat temu na islam, a jego nowe imię brzmi Fahad Al-Jassam. Chłopak kilkanaście lat temu zaginął podczas wakacji w Egipcie. Rodzicie byli załamani i po tak długim okresie czasu stracili już nadzieję. Jednak los się do nich uśmiecha i rozpoznają chłopaka, a właściwie już mężczyznę na posterunku, ten jednak nie przyznaje się do nich i twierdzi, że na pewno pomylili go z kimś innym. Chyłka czuje, że do wygrania ma sprawę życia. Bardzo potrzebny jest jej ten sukces, biorąc pod uwagę pewne kompromitujące wydarzenia z "Immunitetu". Obrona tego bardzo kontrowersyjnego człowieka może być strzałem w dziesiątkę i być może kluczem do powrotu na sam szczyt piramidy prawniczej. Wraz ze swoimi kompanami - Zordonem i Kormakiem, Chłyka poszukuje materiałów do procesu. Nie trzeba było długo czekać by zapaleńcy odkryli, że nic w tej historii nie trzyma się kupy i być może Przemek vel Fahad nie jest wcale taki niewinny? Już od tego miejsca czytelnik dobrze wie, że to dopiero początek całej tej skomplikowanej historii. Kłopoty powoli nadchodzą..


Jeśli o mnie chodzi to uwielbiam dialogi pomiędzy Chyłką i Zordonem. Zawsze wprowadzają element humorystyczny. Remigiusz Mróz znów udowodnił, że doskonale orientuje się w sprawach Polski. W powieści nawiązuje do dwóch problemów - inwigilacji przez służby (udowadniając, że władza jest w stanie posunąć się bardzo daleko, aby chronić obywateli, wykorzystując przy tym przyznane kompetencje, a to wszystko sprowadza się do inwigilacji na bardzo szeroką skalę) oraz strachu przed terroryzmem. Służby specjalne zarówno w Polsce jak i w Europie na podstawie ogromnej fali terrorystycznej dostały specjalne uprawnienia, których dotąd nie miały. Być może to co opisał Remigiusz to jedynie wytwór jego wyobraźni, jednak mimo wszystko można się nieźle zaniepokoić.. Wszyscy wiemy, że między konkretnym działaniem, a manipulacją jest bardzo cienka granica. 

Moim skromnym zdaniem "Inwigilacja" to najlepsza część cyklu. Przynajmniej dla mnie i mogę Wam ją z czystym sumieniem polecić. Świetna fabuła, która wychodzi poza ramy życia prywatnego naszych głównych bohaterów. Pewnie znacie to uczucie, kiedy czekacie na książkę kilka miesięcy, następnie ona wychodzi i czytacie ją w jeden wieczór? Tak było ze mną w tym przypadku. I pewnie znacie to uczucie kiedy po zakończeniu jakiejś książki macie ochotę wyrzucić ją przez okno? "Inwigilacja" ma właśnie takie zakończenie.. No po prostu grom z jasnego nieba! Tym samym Remigiusz Mróz daje nam jasno do zrozumienia, że w kwestii Chyłki i Zordona nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Już nie mogę się doczekać kolejnej części! Ta seria wciąga lepiej jak jakikolwiek serial! <3 Kocham, kocham, kocham!

Czytaliście? Lubicie? Koniecznie napiszcie mi w komentarzu! :) 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:


Spodobał Ci się ten post?
Polub mnie na facebooku: 

więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram