20 stycznia 2017

O wszystkim i o niczym #1: "Mein Kampf", "Ucho Prezesa" i CO2 na proszek do pieczenia?"O wszystkim i o niczym" będzie stałym cyklem, w którym będę dzielić się z Wami rzeczami, które w ostatnim czasie jakoś specjalnie mnie zainteresowały, oraz które moim zdaniem oczywiście są ciekawe. Można powiedzieć, że są to swojego rodzaju "inspiracje miesiąca", jednak na pewno będą pojawiały się częściej niż raz w miesiącu. :)

Koniecznie dajcie znać czy się Wam podoba! :)

A dzisiaj poczytacie m.in. o "Mein Kampf", czyli jak wygaśnięcie praw autorskich zawojowało Niemcy, jak zareaguje Jarosław Kaczyński na swoją nową rolę w miniserialu "Ucho Prezesa" oraz w jaki zadziwiający sposób naukowcy postanowili poradzić sobie ze smogiem oraz globalnym ociepleniem.. :)
_______________________________________________________________________________

Gdzie warto kliknąć? 

 W Nowy Rok 2016 skończyły się prawa autorskie do najsłynniejszej chyba autorskiej książki "Mein Kampf". Prawa autorskie były zastrzeżone przez kraj związkowy Bawaria na 70 lat. Obwarowania, które miały na celu przeciwdziałać propagowaniu nazizmu przestały działać. Na dzień dzisiejszy każdy może już legalnie wydawać, tłumaczyć i rozpowszechniać książkę Hitlera.
Adolf napisał ją podczas swojego pobytu w więzieniu w Landsbergu. Została opublikowana w 1925 roku ( I część) i 1927 (II część). W czasach III Rzeszy "Mein Kampf" uważane było za obowiązkową lekturę. Wydano ponad 12 mln egzemplarzy, nawet swój egzemplarz dostawał każdy maturzysta oraz para nowożeńców.

Kontrowersyjna krytyczna edycja "Mein Kampf" autorstwa Adolfa Hitlera rok po wznowieniu nadal jest w Niemczech bestsellerem. Wydawnictwo, które opatrzyło tekst komentarzem naukowym planuje już szósty dodruk książki. Licząca niemal 2000 stron edycja, opatrzona ponad 3,5 tys. komentarzy, pojawiła się w księgarniach na początku 2016 roku. Cały nakład, liczący 4 tysiące egzemplarzy, został wykupiony w ciągu kilku dni. W przedsprzedaży zostało złożonych 15 tys. zamówień. Na niemieckim e-bayu, można było nabyć tekst w cenie sięgającej kilkuset euro. Czyli artykuł "Wprost", "MEIN KAMPF" PO RAZ KOLEJNY BESTSELLEREM W NIEMCZECH!
_______________________________________________________________________________

Jeśli tak jak ja kochacie naturę, zwierzęta i zdjęcia to koniecznie zobaczcie, co na instagramie wyprawia Melinda Foster z Kanady. Jej zdjęcia to istne arcydzieło! Niewymuszone piękno.

________________________________________________________________________________

Nowy miniserial polityczny "Ucho Prezesa" już do obejrzenia na YouTube :)
„Ucho Prezesa” to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć" - czytamy na profilu „Ucha Prezesa” na Facebooku. Czyli WPROST zastanawia się jak zareaguje na to wszystko Jarosław Kaczyński.

Łapcie zwiastun: I mała aktualizacja: Internetowy serial Kabaretu Moralnego Niepokoju obejrzało już blisko 8 mln widzów, w tym ten najważniejszy – Jarosław Kaczyński. Środowisko PiS jest produkcją wyraźnie ubawione. Czyli tygodnik polityka już wie, jak zareagował na to wszystko sam Prezes :) CZY SERIAL TRAFI DO TVP?
_______________________________________________________________________________


Popularna Bridget Jones w swojej ostatniej filmowej odsłonie ciężko znosi 43. urodziny. „Czy nie ma jakiegoś limitu świeczek na urodzinowym torcie?” – z pretensją zerka na wręczany jej kawał ciasta, który płonie niczym wielkie ognisko. Ale są dobre wieści, Bridget! Naukowcy ustalili niedawno maksymalną naturalną długość życia na 115 lat, więc do górnego limitu pozostało ci jeszcze sporo.
Czyli Paweł Walewski o tym JAK SIĘ SZYBKO NIE ZESTARZEĆ!
________________________________________________________________________________


Za dużo CO2 w atmosferze? Okazuje się, że możemy przerobić go na proszek do pieczenia. To tak na wypadek gdybyście zastanawiali się jak walczyć ze smogiem i globalnym ociepleniem. Czyli CO2 NA PROSZEK DO PIECZENIA?
________________________________________________________________________________

Kultura rdzennych mieszkańców Ameryki jest bardzo urozmaicona. Plemiona, które niegdyś żyły na tych terenach, obecnie wymarły lub zostały zamknięte w rezerwatach. Tylko dzięki starym zdjęciom i przekazom możemy się dowiedzieć, jak wyglądało ich życie. Czyli jak fotograf Edward Sheriff Curtis poświęcił kilkadziesiąt lat swojego życia, na zrobienie TYCH ZDJĘĆ.
________________________________________________________________________________


Bookrage to serwis – jak czytamy na stronie – „oferujący literaturę”. Stałym czytelnikom, czytelnikom zagonionym i usiłującym nadrobić lekturowe zaległości. Sprzedaje e-booki, 
Do sprzedaży trafiają nie pojedyncze tytuły, ale całe pakiety. Dostępne zwykle tylko przez jakiś czas i pogrupowane tematycznie. Twórcy serwisu starają się dopasować do różnych literackich gustów i różnych czytelników zadowolić, więc oferta się zmienia. Czyli artykuł AKCJA WSPIERAJĄCA CZYTELNICTWO: KUPUJ, ZA ILE CHCESZ 
________________________________________________________________________________
Na skutek globalnego ocieplenia poziom wody w ocenach rośnie niemal z każdym rokiem. Oznacza to, że za jakiś czas duża część lądów może znaleźć się pod powierzchnią mórz i oceanów, gwałtownie kurcząc powierzchnię, na której może mieszkać człowiek. Wydaje się jednak, że poza ekologami i naukowcami niewiele osób traktuje poważnie nadchodzącą groźbę pochłonięcia przez wodę znacznej powierzchni kontynentów. Wyjątkiem jest rząd Polinezji, który już dziś przygotowuje się na przyjście kataklizmu i właśnie rozpoczął realizację projektu pływającego miasta.  Czyli NOWA ATLANTYDA?
________________________________________________________________________________
Nasze myśli, zachowania i zdolności można regulować. Na razie takie eksperymenty przeprowadza się w laboratoriach badawczych, ale czy kiedyś ktoś nie zechce zrobić z tego niecnego użytku? Humpty Dumpty na murze siadł, Humpty Dumpty z wysoka...” – tutaj powinno się pojawić słowo „spadł”. Niestety, kiedy brytyjski dziennikarz Roger Highfield próbował je wypowiedzieć, coś mu przeszkodziło. Prof. Vincent Walsh z University College London chwilowo sparaliżował jego ośrodek mowy. Wystarczyła do tego nieduża cewka, emitująca silne zmienne pole magnetyczne, przyłożona do właściwego miejsca na głowie odważnego ochotnika. Kiedy pole przestało działać, Highfield bez trudu dokończył rymowankę. Czyli MÓZG NA PILOTA?
________________________________________________________________________________
Na razie to wszystko, ale już zbieram dla Was ciekawostki i informacje na kolejne takie wpisy. Mam nadzieję, że Was zainteresują. Sporo się dowiaduję przygotowując dla Was takie posty. :)


więcej o mnie

1 komentarz

  1. Muszę Ci powiedzieć, że bardzo mi się to podoba. Lekko, przejrzyście, z polotem, daje do myślenia i prowadzi moje myśli w bardzo ciekawym kierunku :) Swoją drogą, jaki przedział czasowy zamierzasz mu nadać?

    "Kultura rdzennych mieszkańców Ameryki jest bardzo urozmaicona. Plemiona, które niegdyś żyły na tych terenach, obecnie wymarły lub zostały zamknięte w rezerwatach. Tylko dzięki starym zdjęciom i przekazom możemy się dowiedzieć, jak wyglądało ich życie." w tym temacie ostało mi się jedno interesujące zdjęcie z odległej już podróży do Stanów :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram