8 stycznia 2017

#03. /przedpremierowo/ DZIEWCZYNA, KTÓRĄ KOCHAŁEŚ - Jojo Moyes
Moja ocena:
 4/5!
Tytuł: Dziewczyna, którą kochałeś
Tytuł oryginalny: The girl you left behind
Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 512
Data wydania: 11.01.2017
Cena katalogowa: 39,90 zł

Oficjalnie Jojo Moyes wskoczyła na listę moich ulubionych autorów! W ogóle się nie dziwię, że ma tyle milionów czytelników na całym świecie. Jest genialna. :)

Najnowsza książka Jojo Moyes bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Nie wiedziałam czego się spodziewać, ponieważ w ogóle nie czytałam opisu z tyłu. Nie ukrywam, że troszkę obawiałam się tej książki. Już wiem, że zupełnie niepotrzebnie. Jest to bardzo wzruszająca i zadziwiająca powieść, która pięknie łączy teraźniejszość i przeszłość w opowieści o wojnie i miłości.


"Dziewczyna, którą kochałeś" to książka, w której znajdziemy podwójne ramy czasowe narracji. W pierwszej części mamy do czynienia z kobietą w okupowanej Francji w 1916 roku. Sophie prowadzi rodzinny hotel w małym francuskim miasteczku. Mąż Sophie, zanim wstąpił do armii, był utalentowanym malarzem, którego obraz zdobi ścianę hotelowej restauracji. Jak się później okazuje, obraz ten jest bardzo ważny w całej tej historii. W drugiej części poznajemy Liv, która jest żoną znanego architekta i mieszka w nowoczesnym Londynie. Historia dzieje się prawie sto lat później od czasu namalowania obrazu przez męża Sophie. Obraz dla Liv jest rzeczą bardzo wartościową, bezcenną, ogromnie sentymentalną. Przypomina on jej męża oraz ich wspólną podróż do Hiszpanii. Kiedy jednak ktoś będzie chciał Liv odebrać ten obraz, kobieta zdolna jest do wszystkiego, aby tylko go zachować. Poszukując historii jego powstania, odkrywa całą prawdę o Spohie i jej miłości do męża.To zupełnie inna historia i zupełnie inna Jojo Moyes, jaką znamy z poprzednich powieści. Dla mnie ten styl i ta historia to strzał w dziesiątkę! Bardzo lubuję się w takich klimatach i cieszę się, że powstała taka książka. Pokochałam wszystkich bohaterów od pierwszych stron. Główne bohaterki są uosobieniem kobiet delikatnych, być może nawet trochę naiwnych, nazbyt często kierującymi się własnymi emocjami, ale jednocześnie są bardzo waleczne i odważne. Umieją walczyć o swoje jeśli trzeba. Zresztą każda postać jest świetnie wykreowana, aż chce się czytać.

Jak dla mnie powieść jest bez zarzutu. Mnie pochłonęła całkowicie. Historia wzruszająca, niesamowita oraz trzymająca w napięciu do ostatnich stron. Historia o walczeniu do końca i nie poddawaniu się, mimo wszystkich przeciwności losu, chociaż jest ich wiele. Styl Jojo może i nie jest najwyższej klasy, jednak potrafi tak sprytnie wycelować prosto w nasze serce, że historia zostaje z nami na długo. Ja już nie mogę doczekać się kolejnych pozycji wydanych w Polsce, a do "Dziewczyny.." na pewno kiedyś powrócę, aby przeczytać ją "na spokojnie", bez łapczywego przerzucania kartek z nadzieją, że zaraz dowiem się co będzie dalej..

Jeśli czytaliście serię "Zanim się pojawiłeś" i nie spodobała się Wam, to nie zrażajcie się do innych książek autorki. Tą wyjątkowo Wam polecam i mam nadzieję, że porwie i Was! :)

W moim mniemaniu jest to najlepsza książka Jojo Moyes jaką do tej pory czytałam.

Jak już będziecie po lekturze, to koniecznie dajcie znać czy się Wam podobała. Jestem strasznie ciekawa Waszych opinii! A tak btw. czekacie na książkę? :) Premiera już 11.01.2017!

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:więcej o mnie

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Instagram