22 stycznia 2017

#13. SKÓRA, FASCYNUJĄCA HISTORIA - dr med. Yael Adler


Moja ocena: 4/5!
Tytuł: Skóra, fascynująca historia
Tytuł oryginalny:  Haut nah: Alles über unser größtes Organ
Autor: dr med. Yael Adler
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 384
Data wydania: 11.01.2017
Cena katalogowa: 37,90 zł.

Ma niespełna dwa metry kwadratowe powierzchni, a okrywa wszystko, co nosimy w sobie.

Autorka dr med. Yael Adler jest dermatologiem i dietetykiem. Czytając książkę nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że jest to kobieta z ogromną pasją, że kocha to co robi. Takich ludzi w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo mało. Mimo iż jest panią doktor, książkę udało się jej napisać w sposób bardzo czytelny i zrozumiały dla wszystkich. Pełno tutaj doświadczeń życiowych i porównań, które w znacznym stopniu ułatwiają wyobrażenie sobie tego, co dzieje się w i na naszej skórze.

Moim zdaniem pozycja niesamowicie ciekawa, bardzo wartościowa i chyba jedna z lepszych jaką miałam okazję przeczytać o tematyce skóry i pielęgnacji. Dzięki wiadomościom w niej zawartych dowiedziałam się wielu rzeczy, o których jako zwykły konsument kosmetyków nie miałam pojęcia. Znajdziecie tutaj pełno faktów na temat fizjologii, wiele porad na różne dolegliwości skóry, mnóstwo przydatnych w codziennym życiu informacji o wpływie słońca na skórę, codziennej pielęgnacji, zabiegach medycyny estetycznej oraz przede wszystkim o odżywianiu i jego wpływu na stan i wygląd naszej skóry. Ekskluzywne kremy i sera wcale nie sprawią, że zmarszczki znikną lub się w ogóle nie pojawią, ponieważ ich składniki (np. peptydy i inne związki) nie przenikają w miejsce ich powstawania. O wiele lepszy wpływ będzie miało regularne spożywanie np. przecieru pomidorowego.


Yael ma bardzo fajne poczucie humoru co widać na prawie każdym możliwym kroku. Przez to czytelnik nie czuje, że ma do czynienia z medyczną wiedzą, co jak dla mnie jest bardzo na plus dla tej książki. Lubię jak wartościowe treści są przekazane w sposób niebanalny, z humorem i nie wieją nudą. Ponadto autorka opisując pojedyncze przypadki swoich pacjentów, wyróżnia się niesamowitą empatią. Widać, że jest bardzo wrażliwa i serdecznie nastawiona do pacjenta. Tacy powinni być właśnie wszyscy lekarze..

Dzięki książce odkryłam jak złożony i fascynujący jest świat naszej skóry. Gwarantuję Wam, że po tej lekturze już nic nie będzie takie samo. Jeśli zastosujecie się do porad, które przygotowała dla nas pani doktor, to z pewnością będziecie w szoku (tak jak i ja) jak w dość krótkim czasie zacznie zmieniać się Wasza skóra. Nie tylko ona będzie Wam za to wdzięczna, ale również i Wasz portfel.

Szczerze polecam książkę każdemu, nawet tym którzy mają cerę idealną - bo zawsze można coś ulepszyć! :) Książkę możecie zakupić np. TUTAJ :)

A jak to jest u Was? Dbacie o stan swojej skóry? Ja się przyznam bez bicia, że czasami zapominam o pewnych rzeczach.. :P 
więcej o mnie

1 komentarz

  1. Słyszałam o tej książce, jednak nie ciągnie mnie do niej za bardzo, chyba rzadko kiedy sięgam po tego typu książki, może kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram